Latvijā jauna futbola zvaigzne – 12 gadus vecais Kristaps

Komentāri

Sporta lietpratēji pamanījuši, ka Latvijai drīz būs jauna futbola zvaigzne. Kristapam Grabovskim ir tikai 12 gadu, bet viņš daudzus jau pārsteidzis ne tikai ar talantu, bet arī ar gribasspēku un mērķtiecību.

Kristapam sociālajos tīklos ir tūkstošiem sekotāju. Daži puiku jau tagad pielīdzina viņa pasaulslavenajiem elkiem. Futbola līdzjutēji jūsmo par viņa māņkustībām, izveicību un par uzcītību, kā arī fanātisko attieksmi.

Kad Kristapam bija vien četri gadi, vecākais brālis parādījis, kas ir futbols. Kopš tā laika bumba kļuvusi par viņa teju labāko draugu.

Reinis Grabovskis
Kristapa brālis

Viņš ir pilnībā ierāvies futbolā, ir ļoti liels entuziasts, smagi strādā, viņam tas šausmīgi patīk. Viss tas, kas notiek, notiek ap futbolu.

Kristapa treneris gan uzsver, ka starp divpadsmitgadīgajiem futbolistiem talantu netrūkst. Svarīgākais, ko katrs ar to iesāk un cik ļoti to izmanto. Par Kristapa lielāko plusu treneris uzskata tieši attieksmi. Bez tās viņš tik tālu vēl nebūtu ticis.

Ģirts Mihelsons
FS “Metta” līdzdibinātājs

Šobrīd Kristaps ir tādā sākumposmā, lai pārietu no bērnu futbola uz pieaugušo. Man šķiet, ka Kristaps nedaudz vairāk atšķiras no saviem vienaudžiem tieši ar apņēmību, kā arī ar to, ka šis te profesionālā futbolista arods ir iespējams.

Profesionāla futbolista karjerai tic ne vien pats Kristaps, bet arī visa viņa ģimene, kas pastarīti atbalsta. Apvienot visus pienākumus, – skolu, treniņus, brāļa un vecāku darbu, kā arī brīvo laiku, nav viegli. Taču ir skaidrs, ka vieglāk nemaz nekļūs, taču futbols Kristapam rada prieku, un papildu treniņiem viņš nav īpaši jāmotivē. Bumbu spēlē vienmēr un visur.

Kristaps Grabovskis
FS “Metta” futbolists

Man viņš vienmēr ir paticis, bumbu vienmēr ir paticis spārdīt. Man brālis ir iemācījis daudz ko. Skatos visādus videoklipus “Youtube” un skatījos uz saviem mīļākajiem spēlētājiem, safantazējos. Skatījos uz viņiem un teicu saviem ģimenes locekļiem, ka es arī tā gribu mācēt.

Jau tagad Kristapam tiek izteikti dažādi sadarbības piedāvājumi. Šobrīd par viņu rūpējas arī “Baltic Sports Agency”, kas strādā ar tādiem sportistiem kā Andžejs Pasečņiks, Dāvis Bertāns un Rodions Kurucs.

Lasi vēl