Latvijā jālikvidē bērnunami! Šī iniciatīva atgriežas ar jaunu sparu

Pievienot komentāru

Ar jaunu sparu aktualizējies jautājums par bērnu namu likvidēšanu. Apjomīgā pētījumā noskaidrots, kas būtu jādara, lai vairāk cilvēku iesaistītos audžuģimeņu kustībā. Proti, ja visus bāreņus un pamestos bērnus adoptētu, tad Latvijā arī beidzot zustu vajadzība pēc bērnunamiem.

Inese Meirāne jau 14 gadus ir audžumamma. Viņas pirmā pieredze bija ar pusaudža vecuma bērniem, kuri bija uzauguši bērnunamā. Inese stāsta, ka, audzinot bērnus pusaudžus, viņa sapratusi, cik svarīgi bērniņam, jau piedzimstot, ir augt ģimeniskā vidē, nevis bērnunamā.

Patlaban Latvijas bērnunamos dzīvo aptuveni 1 500 bērnu, no kuriem 200 ir jaunāki par trīs gadiem, noskaidrots apjomīgā pētījumā par audžuģimenēm. Tieši to īpaši emocionālā uzrunā uzsvēra Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone, kura aicināja vairāk ģimeņu kļūt par audžuvecākiem.

Ik gadu audžuģimeņu skaits Latvijā pieaug. Tomēr tas joprojām ir nepietiekams, lai varētu pilnībā atteikties no bērnunamiem. Labklājības ministrijā prāto, kā interesi palielināt, tostarp, kur ņemt naudu atlīdzības paaugstināšanai.

Lielākā daļa audžuģimeņu sagaida ne tikai dāsnāku finansiālo atbalstu, bet arī sociālās garantijas.
Pētījuma dati liecina, ka 585 audžuģimenēs dzīvo 1232 bērni. Viņi šajās ģimenēs dzīvos līdz brīdim, kad varēs atkal dzīvot pie saviem bioloģiskajiem vecākiem vai arī tiks adoptēti.

Lasi vēl