Latvijā izveidots amiloidozes pacientu reģistrs

Pievienot komentāru
Latvijā izveidots amiloidozes pacientu reģistrs
JĀNIS SALIŅŠ, F64

Kopš pagājušā gada novembra, kad notika septītā Latvijas reto slimību konference, Latvijā ir izveidots amiloidozes pacientu reģistrs, šodien atklājot Latvijas reto slimību konferenci, sacīja kardiologs, reto slimību speciālists, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docents, Saeimas deputāts Andris Skride (AP).

Skride norādīja, ka atšķirībā no citām retajām slimībām, amiloidoze ir sastopama samērā bieži. Tā ir slimība, kas rada bojājumus sirdij, nierēm, nervu sistēmai, taču būtiskākais ir tas, ka šī saslimšana ir ārstējama, pielietojot ķīmijterapiju, cilmes šūnu vai citu specifisku terapiju.

Kopš pērnā novembra ir izveidota amiloidozes komanda, kurā strādā 13 mediķi. Latvijas amiloidozes pacientu reģistru koordinē ārsts Valdis Ģībietis, pie kura pēc padoma var vērsties ikviens mediķis, kuram ir pacienti ar šo diagnozi.

Skride stāstīja, ka šajā laikā ir izstrādāts arī buklets par amiloidozi, kas ir publicēts Latvijas Reto slimību speciālistu asociācijas mājaslapā “rssa.lv” un kuru katrs mediķis var izmantot, lai paplašinātu savas zināšanas par šo reto slimību.

Pēc Skrides vērojumiem, pēc amiloidozes pacientu reģistra izveidošanas ir augusi arī interese par klīniskajiem pētījumiem.

LETA jau ziņoja, ka astotā reto slimību konference būs veltīta ar sirds veselību saistītiem jautājumiem. Konferences dienaskārtībā ir iekļauta arī tēma par Covid-19 un sirds veselību.

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, konference notiek attālināti un reģistrētajiem dalībniekiem tiks nodrošināta iespēja to vērot tiešsaistē.