Latvijā izstrādās alkohola ierobežošanas plānu

18 komentāri
Latvijā izstrādās alkohola ierobežošanas plānu
Foto: Itar Tass

Veselības ministrija (VM) izstrādās alkoholisma ierobežošanas rīcības plānu – tā pēc Nacionālā alkoholisma ierobežošanas padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vadītāja Aija Pelne.

SPKC pārstāve uzsvēra, ka cenu celšana ir ļoti svarīgs mehānisms kā samazināt alkohola patēriņu. Viņa sacīja, ka 15 gadus vecu jauniešu vidū alkohola pieejamība ir samazinājusies par 14%, un tas saistāms ar grādīgo dzērienu sadārdzināšanos, stingrākiem kontroles pasākumiem, kā arī, iespējams, ar to, ka pieaugušie kļuvuši apzinīgāki un skolēniem alkoholu vairs neiegādājas.

Kā pēc sēdes žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bauska, 2016. gadā VP izņēmusi mazliet mazāk nelegālā alkohola nekā 2015. gadā. Arī veikto pārbaužu skaits bijis lielāks, tomēr ierosināto kriminālprocesu skaits bijis mazāks. Kopumā 2016. gadā izņemti 99 739,23 litri nelegālā alkohola. Visvairāk dominējot nezināmas izcelsmes alkohols.

Bauska norādīja, ka samazinājums varētu būt saistīts ar to, ka cilvēki biežāk izvēlas lēto alu nevis tā saucamajās “točkās” tirgoto dziru. Šadam secinājumam piekrita arī Pelne.

Padome vienojusies, ka VM izstrādās alkoholisma ierobežošanas rīcības plānu un tuvāko mēnešu laikā tas tiks izsūtīts padomes locekļiem.

TOP komentāri

 • Cilvēks
  +9 +8 -1

  Cilvēks

  LV tas,NEKAD,nenotiks.Būs,vairāk,dzimtenītes,dzinēju(izmantos vecākā paaudze),būs,VAIRĀk,narkomānu(jauniešu vidū).Bet,GALVENAIS,no kurienes ņems PAPILDUS,ienākumus struktūrvienību pārstāvji???Točkas pieder,caur trešajām personām,viņiem.Nelegālo alkoholu,ierinndas,pilsonis nevar ievest ar,VILCIENA,cisternām.Tas ka,kādreiz,aiztur kādu kravu ir ŠOVS prieks nezinīšiem,lai parādītu kā,,operatīvi,,strādā.Aiztur arì to,,biznesmeņu,,kravas,kuri negrib dalīties.
 • šura
  +7 +7 0

  šura

  agrāk padomju laikos vienu brīdi bija sausais likums un kas no tā kā dzēra tā dzers ,točkas plauks tauta nodzersies
 • Klaidonis
  +6 +6 0

  Klaidonis

  Vai tu domā , ka šitie urīngalvas kuri pēdējo 20 gadu laikā ir " taisīti ar mīkstu" to saprot? Tāpēc arī mīkstie sanāk , kuri domā ka ir pirmatklājēji, viņi taču nezin kā bija padomijas laikos.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl