Latvijā izaudzētā lielākā ķirbja laurus šogad plūkusi ģimene no Skrundas

0 Komentāru
Latvijā izaudzētā lielākā ķirbja laurus šogad plūkusi ģimene no Skrundas
PUBLICITĀTES FOTO

Trešdien, 20. oktobrī, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā “Maxima Latvija” noskaidroja “Latvijas lielākā ķirbja čempionāta” laureātus, ko šogad ieguvusi Irina Badovska, ķirbim sasniedzot 294 kilogramu svaru, informēja mazumtirgotāja pārstāvji.

Savukārt otro un trešo vietu ieņēma Gatis Badovskis ar 263,5 kilogramu dižogu (otrā vieta) un 183 kilogramu smagu ķirbi (trešā vieta).

Aiz goda pjedestāla šogad palika jeb ceturto vietu ieņēma Linda Kuzmicka ar 177 kilogramu smagu ķirbi, savukārt piektā vieta bija dalīta diviem ķirbju audzētājiem – Elīzai Neimanei un Guntim Kuzmickim, kuru dižogas svēra 174 kilogramus. Sesto vietu ieņēma Indars Kuzmickis ar 169 kilogramu smagu ķirbi, septīto vietu – Daina Badovska ar 162,5 kilogramu smagu ķirbi, astoto vietu – Luīza Neimane ar 157,5 kilogramu dižogu. Savukārt pērnā gada uzvarētāja Ingrīda Kuzmicka izaudzēja 142 kilogramu smagu ķirbi un ieņēma 9.vietu.

Liene Dupate-Ugule, “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja

”’Mēs no sirds lepojamies ar ikvienu Latvijas saimnieku, kurš spēj ar rūpību un mīlestību izaudzēt tik iespaidīgas dižogas. Varam būt patiesi gandarīti, ka ķirbju audzēšana kļuvusi par vienojošu un aizraujošu tradīciju daudzās Latvijas ģimenēs. Ķirbju audzētāju aizrautību un rūpes novērtēs arī Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza iemītnieki, kuri varenās dižogas baudīs pusdienu un vakariņu maltītēs.”

“Šā gada lielākais ķirbis sasniedza 294 kilogramu svaru, un sagādās prieku dzīvniekiem ne tikai vienai ēdienreizei, bet daudzām bagātīgām maltītēm,” stāsta Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes locekle Anete Bilzēna.

Šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionāta” ietvaros pirmo reizi kopā ar saimniecību “Ezerkauliņi” tika noskaidroti arī Latvijas gados jaunāko ķirbju audzētāju – Mazpulcēnu – audzētie brangākie ķirbji divās kategorijās – “Smagākais ķirbis” un “Skaistākais ķirbis”. Finālā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā piedalījās pieci finālisti katrā no kategorijām.

Mazpulcēnu konkurencē kategorijā “Smagākais ķirbis” par uzvarētāju tika atzīta Elīna Kalniņa ar 64 kilogramu smagu ķirbi. Otrajā vietā ierindojās Dārta Popluga, kuras audzētais ķirbis sasniedza 58 kilogramu svaru. Par trešo smagāko ķirbi tika atzīts Renāra Petzāla audzētais ķirbis, kurš svēra 52 kilogramus.

Savukārt kategorijā “Skaistākais ķirbis” uzvarētāju noteica žūrijas balsojums. Uzvarētāja gods tika Kasparam Punduram, kurš saņēma 196 žūrijas balsis. Otro vietu ieņēma Dārta Apsīte ar 132 punktiem, bet trešo vietu ar 119 punktiem Polina Klovane. Mazpulcēnu audzētos skaistākos ķirbjus no piektdienas varēs iegādāties “Maxima” veikalos Latvijā.

Kopumā šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionātam” tika pieteikti 19 ķirbji no sešiem Latvijas novadiem – Dobeles, Skrundas, Kuldīgas, Ādažu, Olaines un Dienvidkurzemes novada. Uz čempionāta finālu Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tika atvesti desmit finālisti. Ķirbju mērīšanas un svēršanas procesā talkā nāca Latvijas vadošie spēkavīri Dainis Zāģers un Māris Krievelis.

0 Komentāru