1 komentārs
Latvijā itin viegli var nopirkt Jaunkrievijas simboliku
Foto: Skaties.lv

Internetā plaukst un zeļ tā dēvētās Jaunkrievijas (Novorosija) un citu separātisku kustību simbolikas tirdzniecība – Rīgā bez problēmām var iegādāties, piemēram, prokrieviskos separātistus atbalstošus T kreklus, šalles vai pases vāciņus.

Portāls Skaties.lv veica eksperimentu, lai noskaidrotu, cik vienkārši iegādāties pases vāciņus ar uzrakstu Novorosija un separātistu karogu un simboliku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izrādās, lai atrastu kādu no tirgotājiem, ir nepieciešamas vien pāris minūtes laika. Piemēram, kādā no sociālā tīkla Facebook lapām, kur pulcējas cilvēki, kas vēlas pirkt un pārdot dažādus apģērba gabalus, Skaties.lv atrod arī plašu separātistu aksesuāru klāstu.

Atliek vien uzrakstīt tirgotājam ziņojumu, lai pasūtītu ”kārotos” Jaunkrievijas pases vāciņus ar divgalvu ērgļa un Novorosija karogu. Cena plastikāta pases vāciņiem ir visai augsta – 10 eiro.

Sarakstē tirgotājs norāda, ka patlaban viņam ir pieejami pases vāciņi un cita simbolika mazā tirāžā, proti, vien tik daudz, cik redzams Facebook ievietotajos attēlos.

Tiek norunāta tikšanās un drīz vien satikts arī pats pārdevējs. Apmaiņā pret 10 eiro pases vāciņi tiek iegūti portāla Skaties.lv īpašumā. Lieki piebilst, ka čeks par darījumu izsniegts netiek.

Lūk, foto:

Par Jaunkrieviju tiek dēvēta ”Doņeckas Tautas republika” un ”Luhanskas Tautas republika”. Šīs ”republikas” pasludinājuši Maskavas atbalstītie kaujinieki Ukrainā, kas 2014. gada maija beigās paziņoja, ka ir izveidojuši Jaunkrieviju. Jāpiebilst, ka neviena no rietumvalstīm Jaunkrievijas pastāvēšanu neatzīst.

Latvijā izvērš Vladimiru Putinu slavinošu T kreklu tirdzniecību

Latvijā internetā nopērkami T krekli, kurus rotā Krievijas prezidenta Vladimira Putina attēli. Kaimiņvalsts līderis tajos attēlots gan kā svētais, gan kā militārists, kā arī ar uzrakstu ”savējos nepametam”.

Valsts policijas pārstāvji skaidroja, ka tirgot T kreklus ar jebkura cilvēka attēlu vai simboliku Latvijā nav aizliegts. ”Vienīgais jautājums, kas te varētu būt, ir par to, vai cilvēkam, kurš nodarbojas ar tirdzniecību, ir nepieciešamā dokumentācija uzņēmējdarbības veikšanai,” pauda Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Viņš atgādināja, ka Latvijā Padomju Savienības vai nacistiskās Vācijas simboliku ir aizliegts izmantot dažādos mītiņos un gājienos, taču citādi apģērbā to izmantot nav aizliegts.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl