Komentāri
Latvijā ir vairāk kā 70 klientu apkalpošanas centri, taču cilvēki pie tiem nav pieraduši
Foto: LETA

Latvijā kopš pagājuša gada izveidoti vairāk kā 70 klientu apkalpošanas centri, kur iedzīvotāji vienuviet var izmantot gan pašvaldību, gan valsts iestāžu pakalpojumus. Cik populāri ir šie centri?

Marīte ir ādažniece. Vietējā vienotajā klientu apkalpošanas centrā šodien pirmoreiz izmantoja Valsts ieņēmumu dienesta pakalpojumus  – iesniedza gada deklarāciju par 2014 gadu. Saka, ka agrāk tas prasīja vismaz pāris stundu laika, jo tas pats iesniegums bija jāved uz Rīgu.

Ādažu vienotajā valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrā pirmos 4 mēnešos bijuši tikai 200 klienti, kuri uzrakstīja 1200 iesniegumus. Ādažu domes priekšsēdētājs  Māris Sprindžuks saka, ka ne visi iedzīvotāji vēl ir informēti par visiem klientu centru pakalpojumiem. bet klientu skaits pirmajos četros mēnešos strauji aug.

Lielāka daļa – ap 85% iesniegumu – adresēti pašvaldībām, bet arī valsts pakalpojumi kļūst arvien populārāki. klientu apkalpošanas speciālisti atzīst, ka cilvēkus arvien vairāk interesē iespēja vienuviet uzrakstīt iesniegumus visām valsts un pašvaldību iestādēm.

Visos vienotajos klientu centros var vienlaikus gan pierakstīt bērnu uz bērnudārzu, gan uzrakstīt iesniegumus uz valsts un pašvaldību pabalstu saņemšanu. Turpat uz vietas var izmantot vismaz 8 valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus.

Šobrīd Latvijā vienoti Klientu apkalpošanas centri darbojas 56 novados. Līdz šī gada vasarai tādi tiks atvērti vēl trijos novados. Vides aizsardzības un reģionalās attīstības ministrijā saka ka 2017 gadā šādas iestādes būs atklātas visos novados.

Foto

Video

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl