Latvijā ir gadījumi, kad tirgo neatļautus uztura bagātinātājus!

Komentāri
Latvijā ir gadījumi, kad tirgo neatļautus uztura bagātinātājus!
Victor/Flickr

Nereģistrētu uztura bagātinātāju tirgošana, neatļautu vielu iekļaušana un nepatiesu labumu solīšana reklāmās – šādas problēmas konstatētas arvien augošajā uztura bagātinātāju tirgū. Lai tās mazinātu, iesaistītajām iestādēm būs nepieciešams papildu finansējums, un attiecīgs ziņojums šodien sāks virzību uz valdību.

Pagājušā gada beigās Latvijā bija reģistrēti vairāk nekā seši tūkstoši uztura bagātinātāju, un to skaits ik gadu pieaug par aptuveni pustūkstoti. Patlaban Pārtikas un veterinārajam dienestam nepietiek līdzekļu un personāla, lai veiktu pietiekamas kontroles. Turklāt nepieciešams izveidot jaunu uztura bagātinātāju reģistru, kā arī plašākā mērogā informēt sabiedrību par šo vielu plusiem un mīnusiem.

Kopējais naudas apjoms, ko iestādes vēlas saņemt nākamgad, ir 339 tūkstoši eiro. Lielākās summas paredzētas reģistra izveidei un kontrolēm, ko īsteno Pārtikas un veterinārais dienests. Bet vēl 70 tūkstošus eiro saņemtu Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, lai īstenotu informatīvas kampaņas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl