Latvijā ir gadījumi, kad prostitūcijai uz Rīgu vervē bērnus no laukiem

2 komentāri

Latvijā ir iekšējās tirdzniecības gadījumi, kad no laukiem vervē cilvēkus uz Rīgu. Nevalstiskās organizācijas Marta redzeslokā ir gan pieauguši cilvēki, gan arī bērni, intervijā raidījumā 900 Sekundes sacīja Marta vadītāja Iluta Lāce.

Bērni, kas tiek savervēti prostitūcijai, var būt no dažādām ģimenēm, un viņiem var būt dažādas ievainojamības – ekonomiskā, emocionālā vai kāda cita, pauda I. Lāce. Vervētāji – suteneri bērnus iemāna savos tīklos, izmantojot dažādus paņēmienus. “Vervētāji sajūt, kas kuram ir Ahilleja papēdis – ko katram cilvēkam teikt, solīt, lai viņu savervētu,” pauda resursu centra Marta vadītāja. Nereti ar laiku savervētie bērni tiek padarīti atkarīgi no narkotikām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas, ka Marta redzeslokā pēdējā laikā ir nonākuši bērni, liecina, gan par to, ka tādi gadījumi pastāv, gan arī par to, ka nevalstiskās atbalsta organizācijas ir kļuvušas spēcīgākas.

Tāpat cilvēku tirdzniecība galvenokārt seksuālai ekspluatācijai notiek no Latvijas uz ārzemēm – lielākoties tiek vervētas sievietes un bērni, taču ir gadījumi, kad par cilvēktirdzniecības upuriem kļūst arī vīrieši. “Lielākoties cilvēki tiek vervēti prostitūcijā, bet arī fiktīvās laulības. Seksuālās ekspluatācijas vervēšanai visbiežāk tiek izmantots internets,” pauda I. Lāce.

Skaties video:

TOP komentāri

 • ha
  +1 +1 0

  ha

  Organizācija vēlas dabūt naudiņu savai pastāvēšanai vai kā???? pedofīlu ķeršana ir beigusies, vajag jaunu bubuli??? Neticu nevienam vārdam!
 • ES
  0 0 0

  ES

  Noziedznieki izmanto lauku iedzīvotāju bezpalidzibu un bērnu un jauniešu naivumu.Algas laukos nožēlojamas, maksājumu cenas visā valsti vienādas,vai province, vai lielpilsētas.Ta rodas gan aitas, gan cirpēji.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl