“Latvijā ir daudz vidusskolu, kuru kvalitāte nav pieļaujama mūsdienu sabiedrībā,” secina Šadurskis

4 komentāri
“Latvijā ir daudz vidusskolu, kuru kvalitāte nav pieļaujama mūsdienu sabiedrībā,” secina Šadurskis
Foto: LETA

Šodien izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis iepazīstināja ar pirmajiem datiem no pētījuma par optimālu skolu tīkla attīstības modeli Latvijā. Šadurskis skaidroja, ka patlaban izstrādāts aptuveni 120 lapas plašs pētījums, un pilnībā tas noslēgsies rudenī, ievadot jaunākos datus par skolēnu skaitu jaunajā mācību gadā.

Šadurskis akcentē, ka Latvijā ir virkne vidusskolu, kuru pastāvēšana kvalitātes ziņā nav pieļaujama. Ministrs ir pārliecināts, ka pētījuma rezultāti kalpos par pamatu sarunām ar pašvaldībām par skolu tīkla sakārtošu, no pētījuma prezentēšanas pasākuma ziņo TV3 Ziņas.

Pašvaldībām tagad varēs izstrādāt priekšlikumus par skolu tīkla sakārtošanu, kas balstīti pilnīgos un ticamos datos un vispusīgā datu analīzē, kas ņem vērā demogrāfisko un ekonomisko situāciju, kā arī migrācijas tendences.

Ministrs uzsvēra, ka patlaban jau norit darbs pie jaunā mācību satura, kas pieprasa gan paaugstināt pedagogu kvalifikāciju, gan pilnveidot skolu tīklu.

Visbēdīgāk Rīgā ir ar krievu skolām, ziņo TV3 Ziņu žurnāliste Kristīne Žilde-Krēvica.

Šadurskis akcentēja, ka stereotipam par skolu slēgšanu nav vietas, jo sakārtot skolas nenozīmē slēgt skolas, bet lielākoties mainīt izglītības līmeņus – no vidusskolas uz pamatskolu vai pamatskolu uz sākumskolu.

Pētījums norādot, ka īpaši vidusskolās ir manāma liela nevienlīdzība. Šadurskis secinājis, ka ir daudz vidusskolu, kuras kvalitatīvā ziņā nav pieļaujamas mūsdienu sabiedrībā. Pētījumā norādīts, ka vidusskolas izvēlas ne pēc skolas tuvuma, bet gan pēc izglītības kvalitātes. Tāpēc daudzām vidusskolām būtu jākļūst par pamatskolām, kas varētu dot labu pamatizglītības kvalitāti.

Ministrs norādīja, ka Latvijā ir daudzi pozitīvu piemēru vairākās pašvaldībās, kā, piemēram, Smiltenē, Bauskā un Pļaviņās. Tur skolu tīkla sakārtošanas dēļ uzlabojās arī mācību kvalitāte.

Šadurskis akcentēja, ka vidusskolu tīkls ir ļoti tāls no optimālā, turklāt tendence ir redzama ne tikai laukos, bet arī pilsētās.

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • krimuldiete
  0 0 0

  krimuldiete

  .. bet ko jūs kā ministrija dariet, lai nebūtu šīs vājās vidusskolas? Manā Krimuldā risinājums ir viens - jāslēdz, jo nav atdeves arī no skolotāju puses.
 • Inese Ozoliņa
 • Liene
  0 0 0

  Liene

  Paši atlasa labākos skolēnus vienās skolās, vājākos nosūta uz citām skolām un tad brīnās, ka abu veidu skolām nav vienādi rezultāti. No 3. šķiras miltiem smalkmaizītes neizcepsi...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl