4 komentāri

Būtiski augusi interese par iestāšanos Zemessardzē. Līdz oktobra sākumam jau krietni pārspēti pērnā gada rekordi. Kas motivē Latvijas iedzīvotājus kļūt par zemessargiem?

Piedalīšanās glābšanas darbos, kārtības nodrošināšana, pazudušu cilvēku meklēšana un X stundā palīdzība arī militārajiem spēkiem – tā ir daļa Zemessardzes uzdevumu. Studentu bataljonā stāsta, ka cilvēku interese kļūt par zemessargu krasi pieaug. Piemēram, pērn dubultojās Zemessardzē uzņemto cilvēku skaits, bet šogad jau pagājušā gada rekords krietni pārspēts pirmajos deviņos mēnešos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā vēlā darba dienas vakarā Studentu bataljona telpās ar vēlmi papildināt esošo Zemessargu rindas bija pulcējušies vairāki desmiti cilvēku, tostarp arī daiļā dzimuma pārstāves, kuras nebaida nedz smagās somas, nedz granātmetēji. Kamēr vieni pēta ieročus un ekipējumu, citi jau aizpilda pieteikumu Zemessardzei. Tatjana Liepkalne, kura Zemessardzei pievienojās barikāžu laikos, novērojusi, ka tik liela interese par Zemessardzi ir kopš Ukrainas krīzes.

Skaties foto:

Pavisam drīz arī sāksies mācības, un pēc tam arī būs jānodod zvērests. Zemessardzei šogad piešķirts arī papildu finansējums vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā, tomēr arī pašiem par daudz ko nākas maksāt.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Hūgo Vācietis
  +1 +1 0

  Hūgo Vācietis

  ........................................
  Jau Latvijas pakalnos visos mūsu kritušiem akmeņi duss
  bet krūtīs, bet krūtīs kā senāk - tauru skaņās vēl viļņojas gaiss !
 • letiņš
 • Hūgo Vācietis
  +1 +1 0

  Hūgo Vācietis

  Ja Maidana izstādi būtu pieskatījuši zemessargi ,nekas ar viņu nebūtu noticis ! Bet policija...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl