8 komentāri

Ir 21. gadsimts, taču Latvijā joprojām cilvēki ar invaliditāti saskaras ar šausminošu valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī citu cilvēku attieksmi. Ēku nepieejamības dēļ cilvēki ratiņkrēslos paliek bez pusdienām, jo tuvumā nav nevienas pieejamas kafejnīcas vai pārtikas veikala. Skaidras naudas izņemšanai no bankomāta jāriskē vai jālūdz palīdzība svešiniekam.

Latvijā ir vairāk nekā 161 tūkstotis cilvēku ar invaliditāti. Tomēr ne Labklājības ministrija, ne invalīdu biedrības precīzi nezina, cik liela daļa no viņiem ir ratiņkrēslos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn apvienība Apeironsvisā Latvijā apsekoja vairāk nekā 20 tūkstošus objektu un secināja, ka tikai tūkstotī ēku pieejamas cilvēkiem ratiņkrēslos jeb tikai katra divdesmitā māja. Situācija nav mainījusies daudzu gadu laikā un tāda tā ir arī šobrīd.

Dramatiskākā situācija ir tā, ka vismazāk par cilvēkiem ar invaliditāti domā valsts un pašvaldību iestādes! Cilvēks ratiņkrēslā var iekļūt labi, ja katrā trešajā valsts vai pašvaldības iestādē un tikai katrā piektajā (!) skolā.

Sakties video!

TOP komentāri

 • Tadējādi
  +2 +2 0

  Tadējādi

  Pašvaldībās ir sliktākais stāvoklis tādēļ, ka joprojām katra pašvaldība likumus interpretē katra pēc sava prāta. Ko grib to dara, nedara.
  Invalīdu transports joprojām nav pieejams lielai daļai pašvaldību un citās tas ir. Dažas pašvaldības veic remontdarbus invalīoda mājokļa pielāgošanai, kamēr citas nedara neko vai arī vēl sliktāk, citas šos noteikumus izstrādā tik sarežģītus, ka invalīds nav spējīgs pats samaksāt par remontu, lai vēlāk atgūtu līdzekļus. Vai tiešām ir grūri ņemt labos piemērus no Rīgas?! Galu galā ne vien skolas arī sociālie dienesti joprojām ir nepielāgoti (tikai retais ir pielāgost 100% invalīda vajadzībām). Ir simtiem reižu cilāti invalīdu lietu jautājumi, n-tās komisijas un komitejas un subsidētās darbavietas un vēl nez kādi risinājumi, lai uzlabotu dzīvi invalīdiem, taču faktiski nekas daudz nav mainījies pēdējo 15 gadu laikā. Valsts veido likumus un tapēc cenšas pieturēties vismaz pie elementāras vides pieejamības, kamēr pašvaldībās joprojām valda visatļautība un liekulība. Ja nevar nodrošināt pieejamu pakalpojumu vai vidi , tad nevajag nemaz sākt piedāvāt un tikai uzkurināt cilvēkus. Tikai nevajag bazūnēt gadiem par to, kā tiek domāts par invalīdiem. Gadiem invalīdi nevar sev dabūt vismaz vienus , bet 100% kvalitatīvus un atbilstošus ratus, jo ir n-tās kārtības, noteikumi un rindas un iemesli u.t.t., lai cilvēks nespētu braukt tādā ratiņkrēslā, kādu nudien ir noskatījis. Tas pats ar mājokļa pielāgošanu un asistenta pakalpojumiem.Ir šādas iespējas, taču prakstiski nav sasniedzamas. Arī invalīdu transports ir gan, taču faktiski pēc 16.00 neviens nekur cilvēku nevedīs. (Runa gan neiet par Rīgu).
 • kika
 • Salema
  +2 +2 0

  Salema

  Portālā draugiem.lv bija tāda Aija Austruma kura invalīdei pēc muguras traumas, kad meitene lūdza palīdzību saistībā ar kaķi, atcirta lai ejot strādāt uz Maksimu,tad nauda būšot ko vetārstu rēķinus samaksāt. Latvijā tādas austrumas pa pilno,tāpēc arī ir šāda situācija ka visiem vienalga-inalīds var vai nevar strādāt, paēst vai nokļūt poliklīnikā pie ārsta... galvenais lai visas Latvijas cacas varētu nokļūt skaistumkopšanas salonā, baseinā un solārijā!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl