Latvijā ik gadu piedzimst ap 1000 līdz galam neiznēsātu mazuļu

Komentāri

Priekšlaikus piedzimušo bērniņu skaits arvien pieaug visā pasaulē. Piemēram, Latvijā katru gadu līdz galam neiznēsāti piedzimst ap 1000 mazuļu, kuriem nepieciešama īpaša medicīniskā aprūpe.

Medicīnas un tehnoloģiju attīstība mūsdienās arvien biežāk ļauj izdzīvot pat ļoti pāragri dzimušiem bērniņiem.

Taču pēc izrakstīšanās no slimnīcas lielai daļai mazuļu saglabājas dažādas veselības problēmas, kas saistītas ar neiznēsātību, jo šiem bērniņiem nav nobriedušas svarīgākās orgānu sistēmas.

Citu valstu pieredze rāda, ja priekšlaikus dzimušos bērniņus vismaz pirmajos divos dzīves gados regulāri uzrauga speciālisti, krietni pieaug iespēja atpazīt novirzes mazuļa attīstībā un laikus tās koriģēt.

Taču nereti pāragri dzimušo bērniņu veselībai tiek sekots līdzi kā jebkuram citam mazulim.

Bērnu slimnīcas fonds vāc līdzekļus, lai Rīgā, Liepājā, Valmierā un Jēkabpilī izveidotu priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpes programmu – Drošais apmetnis.

Tam nepieciešami 60 tūkstoši eiro, kas iekļautu speciālistu mācības un fizioterapeitu kabinetu aprīkojuma iegādi. Šīs programmas patronese ir Valsts pirmā lēdija Iveta Vējone.

Vienlaikus tiek gaidīta atbilde no Veselības ministrijas, lai šos pakalpojumus turpmāk apmaksātu valsts.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl