Latvijā ik gadu meklēšanā tiek izsludināti 400 bērnu

Komentāri

Katru gadu meklēšanā Latvijā tiek izsludināti 400 bērni. Tikpat nemainīga ir tendence, ka gandrīz visi pazudušie bērni ir no nelabvēlīgām ģimenēm, vai bērnunamiem. Vakar vakarā saņemta kārtējā traģiskā vēsts – bērnunamu Laubere pametis 17 gadus vecs jaunietis, kurš vēlāk atrasts miris. Kā policija meklē bērnus? Kas vēl tiek iesaistīts pusaudžu atrašanā? 

Ik gadu Latvijā par bezvēsts pazudušajiem tiek pasludināti vairāk nekā 800 cilvēku. Liels skaits no viņiem ir nepilngadīgie. Šajā gadā vien vairāk nekā 150 bērnu un pusaudžu izsludināti meklēšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānis Lazdiņš, VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks

Pagājušajā gadā bija pazuduši 377 bērni, 344 ir jau atrasti, gada griezumā nedaudz vairāk kā 30 ir palikuši neatrasti, bet visdrīzāk, ka lielais vairums arī atradīsies. Principā lielākais vairums ir to bērnu, kas aug ārpus ģimenēm, dažādos aprūpes centros, bērnu namos, krīzes centros, laiku pa laikam viņi dodas pie draugiem vai paklaiņot vai pie vecākiem, kuriem ir atņemtas vecāku tiesības.

Klaiņojošie bērni, pusaudži veido apmēram 90% no visiem bezvēsts pazudušajiem bērniem. Lai arī neliela, tomēr daļa no viņiem ir arī meklēšanā par nozieguma izdarīšanu. Pārējos pazušanas gadījumos nepieciešama nopietna izmeklēšana.

Meklēšanu visbiežāk policija un citi dienesti sāk ar apkārtējo iztaujāšanu, vietu apsekošanu, video fiksēšanu un dažādu tehniku izmantošanu.

Viens no Valsts policijas sadarbības partneriem ir sabiedriskā organizācija Bezvests.lv, kurā vidēji ir 100 brīvprātīgo. Vēl pagājušo gadu Bezvests.lv darbojās Eiropas finansēta bērnu meklēšanas programma, kurā zvanot uz dežūrtālruni varēja ziņot ne tikai par bērna pazušanu, bet tika doti arī norādījumi un sniegts psiholoģisks atbalsts.

Guntis Skrodelis, Bezvēsts.lv projektu vadītājs

Visbiežāk tomēr bija tas, ka viņi iet no mājām prom, tas, ka pazūd, nebija tik bieži, tomēr konflikts mājas, ģimenē, iet prom. Mēs Latvijā bijām vienīgā organizācija, kura ne tikai savāc info, bet arī paši brauca meklēt. Šobrīd tā ir apstādināta, meklē līdzekļus, tas tā ir bēdīgi.

Gan Valsts policijas, gan Bezvēsts.lv atgādina, ka ziņot par pazudušo var jebkurā brīdī, neatkarīgi no tā, cik ilgs laiks ir pagājis kopš cilvēka pazušanas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl