Latvijā ievieš stingrākus noteikumus aizturēšanas izolatoros – būs videokameras un nedrīkstēs smēķēt

Pievienot komentāru
Latvijā ievieš stingrākus noteikumus aizturēšanas izolatoros – būs videokameras un nedrīkstēs smēķēt
LETA

Valsts policija sola krietni uzlabot situāciju īslaicīgās aizturēšanas izolatoros, tajos visos ieviešot videonovērošanas iekārtas. Turpmāk izolatoros būs kategoriski aizliegts smēķēt, kas varētu ļoti nepatikt aizturētajiem. Vispārēju konfliktsituāciju risināšanai tiks izveidotas īpašas rokasgrāmatas.

Jāatgādina, ka pēdējo gadu laikā policiju vairākkārt pāršalkuši skandāli, kas saistīti ar nebūšanām īslaicīgās aizturēšanas izolatoros. Tā, piemēram, Ogrē pērn no izolatora netraucēti izmuka divi jaunieši, kas tika aizturēti par zādzībām, savukārt vairākos gadījumos iepriekš bijušas bažas par policistu vardarbību pret aizturētajiem. Lai ieviestu kārtību šādu strīdīgu gadījumu risināšanā, visus izolatorus aprīkos ar novērošanas kamerām.

Tagad pēc noteikumiem izolatorā obligāti jāatrodas gultai, solam un pie sienas stiprināmam plauktam. Policija ieplānojusi renovēt 21 iecirkņa īslaicīgās aizturēšanas vietas un pagaidu turēšanas vietas telpas. Šobrīd ir atjaunoti jau seši objekti.

Foto

Turklāt nepatīkams jaunums sagaida smēķētājus – ja kādreiz nāksies laiku pavadīt izolatorā, uzvilkt dūmu vairs netiks ļauts.

Projekta ietvaros sadarbībā ar Valsts policijas koledžu un Igaunijas Drošības zinātņu akadēmiju izveidota mācību programma. Tās laikā darbā ar ieslodzītajiem mācīta 101 persona, uzlabojot saskarsmi ar klientiem. Rokasgrāmata kalpos kā mācību materiāli saskarsmē ar aizturētajām personām, komunikācijas taktikām konfliktsituācijās, tāpat tajā būs iekļauti padomi pirmās palīdzības sniegšanai.

Video

Lasi vēl