6 komentāri

Ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu Latvijā būtiski sarucis jauniešu bezdarbs.

Necerēti veiksmīga izrādījusies programma “Jauniešu garantija”, kuras laikā tūkstošiem jauniešu vecumā līdz 29 gadiem varēja atsākt mācības, saņemt stipendiju un uzsākt darbu.

Pirms diviem gadiem Latvijā dzīvoja aptuveni 54 000 jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nestrādāja un nemācījās. Vairāk nekā pusei bija ļoti zems izglītības līmenis, – nereti pat nepabeigta pamatizglītība. Lai palīdzētu jauniešiem neuzkāpt uz noziedzības takas, atgriezties skolas solā vai iegūt darba pieredzi, Labklājības ministrija sāka īstenot Eiropas Komisijas atbalsta programmu “Jauniešu garantija”.

Programma iemantoja lielu popularitāti, un katru gadu mācīties atsāka vai darbu atrada tūkstošiem jauniešu vecumā līdz 29 gadiem. Projekta laikā līdz šim darbā iekārtojušies vairāk nekā 31 000 bezdarbnieku vecumā līdz 29 gadiem, turklāt 406 jaunieši ieguvuši pirmās darba pieredzes atbalstu pie darba devējiem.

Evita Simsone
Nodarbinātības valsts aģentūras vadītāja

Jaunieši, kuri iesaistās projektā “Jauniešu garantijas”, katru mēnesi saņem stipendiju 150 eiro apmērā, savukārt tie, kas dzīvo tālu no projekta norises vietām, saņem arī mobilitātes atbalstu, lai segtu transporta izdevumus.

Labklājības ministrs Jānis Reirs akcentē, ka projekts “Jauniešu garantija” palīdz pārraut apburto loku, kad jaunietis nevar iegūt darbu, jo viņam nav pieredzes, savukārt pieredzi nevar iegūt, jo nav iespējams iegūt darbu. Latvijā projekts bijis tik veiksmīgs, ka Eiropas Savienība pat apturēja finansējumu, jo mūsu valstī jauniešu bezdarbs samazinājies līdz 18%, kas ir zem Eiropas Savienības vidējā rādītāja.

Jānis Reirs
labklājības ministrs

NVA un LM sarunās ar Eiropas Komisiju veiksmīgi panākusi, ka šis ES fondu projekts varēs turpināties līdz pilnīgai finansējuma apguvei. Turklāt arī nacionālā līmenī panākts, ka projekts turpināsies, jo tālāk atbalstu jauniešu nodarbinātības veicināšanai plānots integrēt kopējās bezdarbnieku atbalsta programmās.

Projektā populārākās profesionālās mācību programmas līdz šim bijušas: lietvedis, projektu vadība, apsardzes darbs, lokmetinātājs metināšanā ar mehanizēto iekārtu aktīvās gāzes vidē un klientu apkalpošanas operators. Populārākās profesijas pirmajā darba pieredzē: pavārs, pārdevējs, pārdevējs konsultants, grāmatveža palīgs un viesmīlis.

TOP komentāri

 • Zane Anna Dasmane Dombrovska
  +1 +1 0

  Zane Anna Dasmane Dombrovska

  Tas ir taapeec ka visi izbrauc. Nevar vinji vairaak straadaat ja reaali nerodas jaunas darba vietas.
 • Iveta Štrauhmane
  0 0 0

  Iveta Štrauhmane

  Vajadzētu kādu programmu arī priekš darba devējiem. Lai tie zinātu ka darba pieredzi var iegūt strādajot.
 • Matiss Matiss

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl