Latvija ierindojusies 39.vietā Covid-19 drošo valstu reitingā

1 komentārs
Latvija ierindojusies 39.vietā Covid-19 drošo valstu reitingā
ZANE BITERE, LETA

Latvija ierindojusies 39.vietā kompānijas “Deep Knowledge Group” veidotajā Covid-19 drošo valstu reitingā, kurā analizēti valstu veselības un drošības līmeņi pandēmijas laikā.

“Deep Knowledge Group” izveidojusi analītiskus rīkus, lai analizētu milzīgos datu apjomus, kas pandēmijas laikā tiek ģenerēti katru dienu. Tika analizēti dati no vairāk nekā 200 valstīm un reitingā tika iekļautas 60 valstis.

Par drošākajām valstīm koronavīrusa pandēmijā atzīta Izraēla, Vācija un Dienvidkoreja, savukārt 31.vietā ierindojusies Igaunijā, bet Latvija atrodas 39.vietā.

Valstis tika vērtētas pēc 24 parametriem, kas sakārtoti četrās atsevišķās kategorijās – karantīnas efektivitāte, valdības pārvaldes efektivitāte, monitorings un atklāšana, kā arī gatavība ārkārtas ārstēšanai.

Nosakot reitingu, tika ņemti vērā tādi kritēriji kā aizsardzība pret Covid-19 inficēšanos, mirstība un negatīvas sekas pacientiem, karantīnas un inficēšanās monitoringa rādītāji, inficēšanās atklāšana, pārvaldība, kā arī drošība un stabilitāte plašākā izpratnē, ieskaitot aizsardzību pret ārkārtīgi negatīvām sekām pandēmijas rezultātā.

Latvijā pēdējā diennaktī Covid-19 apstiprināts deviņiem iedzīvotājiem, tādējādi līdz šim infekcija konstatēta 666 cilvēkiem. Kopumā slimnīcās ievietoti ir 46 inficētie, no kuriem 43 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs pacienti ar smagu slimības gaitu.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!