Latvijā ieradušies cilvēki no dažādām valstīm, lai divas nedēļas intensīvi mācītos latviešu valodu

1 komentārs

Kamēr pašmāju studenti no mācībām atvelk elpu, 35 ārzemnieki Latvijā ieradušies, lai divas nedēļas intensīvi mācītos latviešu valodu.

Gadskārtējās vasaras skolas dalībnieku motivācija apgūt valodu ir dažāda – vieniem dzimtās saknes nāk no Latvijas, citi šeit vēlas strādāt, vēl kāds studējis baltu kultūru Ķīnā un nu vēlas iemācīties arī valodu. Ceturtdien, 1. augustā, uzcītīgajiem studentiem bija izlaidums Brīvdabas muzejā.

35 studenti no dažādām pasaules valstīm visdažādākajos vecumos kopš jūlija vidus Latvijā stiprināja latviešu valodas zināšanas. Šajā vasaras skolā ārzemnieki divas nedēļas klausījās, rakstīja un runāja latviešu valodā.

Dalībnieki atbilstoši zināšanām mācījās trīs grupās, jo citiem bijušas priekšzināšanas, citi jau runājuši labi, bet citi – tik tikko sākuši valodu apgūt.

Latvijas Universitātes (LU) Pirmsstudiju mācību centra pārstāve Sarmīte Miltiņa norāda: “Vasaras skolas programmā galvenais uzsvars tiek likts uz valodu, tāpēc dienas pirmo pusi viņi pavada auditorijās, lai mācītos valodu, bet lai iepazītu arī kultūru, mākslu, folkloru, viņiem dienas otrajā pusē tiek piedāvāti dažādi pasākumi, arī lekcijas.”

22 gadus vecā Šona Huāna no Ķīnas TV3 Ziņām pastāstīja, kā sākusies viņas aizraušanās ar Latviju.

“Es biju studente Pekinā, un tur es mācījos latviešu valodu, man ir ļoti laba Latvijas skolotāja, un daudz mācījos par latviešu kultūru un valodu, un mani interesē šī valsts,” stāsta Huāna.

Šobrīd jau gadu Šoana dzīvo Rīgā un LU maģistratūrā apgūst Baltijas jūras reģiona studijas – vēsturi, kultūru, folkloru.

“Man ļoti patīk Latvijas ainava, man ir arī ļoti labi Latvijas draugi, un latvieši ir ļoti mīļi cilvēki. Un tas man ļoti patīk! Arī Latvijas saldējums, Latvijas dziesmas un Latvijas dejas man ļoti patīk,” saka Huāna.

Savukārt soms Petrs ir no Helsinkiem, viņš pirms 15 gadiem Rīgā kādu laiku strādājis Somijas vēstniecībā, un Latvija viņam kopš tā brīža iekritusi sirdī. Nesen sācis latviešu valodu mācīties intensīvi un vasaras skolā gribēja piedalīties, lai iepazītu arī Latvijas kultūru.

“Tagad es studēju un mācos latviešu valodu Helsinku Universitātē. Drīz sāksies otrais gads. Es vienkārši iemīlējos latviešu valodā! Es jau protu krieviski, zviedriski un vēl dažās valodās, jā, latviešu valoda ir grūta, bet iespējams ir,” saka Petrs.

Katram no vasaras dalībniekiem ir sava motivācija, kāpēc pieteikušies vasaras skolai.

“Citiem latviešu valoda nepieciešama darba vajadzībām, jo viņi šeit strādā vai plāno strādāt, tāpat mums ir tādi, kam ir otrās pusītes, ir arī trimdas latvieši, viņi vēlas iepazīt kultūru un valodu, un apmeklē šo vasaras skolu,” bilst Miltiņa.

Latviešu valodas un kultūras vasaras skola Latvijas Universitātē risinājās jau piekto gadu, daļa dalībnieku to apmeklēja jau otro reizi, lai atsvaidzinātu un papildinātu savas zināšanas.

1 komentārs