Latvijā ieradušās pirmās bēgļu ģimenes no Sīrijas un Eritrejas

Komentāri

Vēlā piektdienas, 5. februāra, vakarā no Grieķijas Latvijā nogādāti pirmie patvēruma meklētāji – kopumā Latvijā pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu, informējusi Iekšlietu ministrija.

Latviju ir ieradušās divas ģimenes – no Sīrijas un Eritrejas. Tajā skaitā Latvijā pārvietoti arī divi pirmskolas vecuma bērni. Patvēruma meklētāji nogādāti izmitināšanas centrā Muceniekos. Pēc garā ceļa un nepieciešamo formalitāšu nokārtošanas, ģimenēm nedēļas nogalē plānota atpūta. Abas ģimenes lūgušas respektēt viņu privātumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viens no ģimenes pieaugušajiem runā brīvi angļu valodā, tāpat visiem pieaugušajiem ir profesionālās izglītības – vīriešu profesijas ir drēbnieks, dizaineris, kā arī viesnīcas menedžmenta biznesa strādājošs, savukārt vienas no sieviešu profesijām  ir friziere, bet otra ir medmāsa. Cilvēki ir izteikuši vēlmi apmesties Latvijā un aktīvi mācīties latviešu valodu, preses konferencē stāstīja Iekšlietu ministrijas pārstāvji.

Mucenieku iedzīvotāji protestē pret ”nelegāļu cietumu”

Mucenieku iedzīvotāji uzsākuši cīņu, lai nepieļautu slēgta tipa nelegālo imigrantu centra būvniecību ciematā. Sašutumu pilnās vēstules augstākajām amatpersonām nav devušas rezultātus. Tagad iedzīvotāji cer uz sabiedrisko apspriešanu.

Skaties arī video par šo tēmu!

Vairāki tūkstoši bēgļu labprātīgi pametuši Somiju, lai atgrieztos dzimtenē

Teju 3000 patvēruma meklētāju Somijā ir labprātīgi pametuši šo valsti, atsaucoties uz oficiāliem datiem, vēsta Somijas nacionālais medijs YLE.

Turklāt šie dati atspoguļo tos bēgļus, kas pametuši Šengenas zonu caur Helsinku lidostu, tādēļ patiesais šo Skandināvijas valsti pametušo bēgļu skaits varētu būt vēl lielāks. 

Foto – bēgļu gaitas Eiropā

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl