11 komentāri

Pēdējo nedēļu laikā Latvijas robežsargiem vislielākās raizes sagādā strauji pieaugošais nelegālo irākiešu imigrantu skaits. Viņi šķērso gan austrumu robežu, gan mēģina iekļūt no Šengenas zonas – Lietuvas. Nokļuvuši Muceniekos, viņi izvēlas pazust, un vietējās amatpersonas par to pārlieku nesatraucas.

Līdz šim vislielākais skaits valstī nelegāli iekļuvušo imigrantu bija no Vjetnamas, bet tagad straujiem tempiem aug Latvijā nelikumīgi ieceļojušo irākiešu skaits. Vakar 29 irākieši aizturēti pie Baltkrievijas robežas. Oktobra sākumā – 28 irākiešu grupa. Gan vīrieši, gan sievietes ar maziem bērniem. Mērķis ir Skandināvija un Vācija, Latvija ir tikai tranzītpunkts, kur daudziem, par nepatīkamu pārsteigumu, nākas iestrēgt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Irākiešu maršrutiem izsekot grūti. Viņi īpaši sabojā dokumentus, lai robežsargi nevarētu viņus izraidīt uz valstīm, kurās tie iepriekš ieceļojuši.

Foto:

To nelegālo iebraucēju ceļš, kuri izvēlējušies pieprasīt patvērumu Latvijā, ved uz Mucenieku izmitināšanas centru. Tur ir pajumte, taču darīt īsti nav ko, un pabalsts arī niecīgs. Tādēļ arvien biežāk, saprotot bezcerīgo situāciju, imigranti izvēlas pazust. Šonedēļ pazuduši pieci irākieši, iepriekš bijuši līdzīgi gadījumi ar Vjetnamas pilsoņiem. Amatpersonas atzīst, ka šāda rīcība viņus nepārsteidz, un neviens bēgļus nemeklēs.

Visticamāk, agri vai vēlu bēgļus aizturēs kādas Eiropas valsts policija un izdos atpakaļ uz Latviju. Taču tikpat labi bēgļi var iznīcināt savus dokumentus, noklusēt par aizmukšanu no Latvijas, un tādā gadījumā viņu izredzes vismaz uz ilgāku laiku palikt pārtikušajās Eiropas valstīs ir krietni lielākas. Kopumā šogad Latvijā nelegāli iekļuvušas 437 personas.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Krasts
  +5 +5 0

  Krasts

  Sen jau vajag celt dzeloņdrāšu sētu un dziļu grāvi rakt uz austrumu robežas ar divām austrumu valstīm.
  Iespējams tas tikai sākums un būs vairāk un vairāk,ka iestigsim samagās problēmās.
 • aita
 • una

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl