Latvijā iepazīšanās vizītē ieradusies jaunievēlētā Igaunijas prezidente Kaljulaida

Komentāri

Iepazīšanās vizītē Latvijā ieradusies jaunā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida. Pie mums viņa uzturēsies divas dienas. Pirms došanās Kaljulaida atklāja, ka viņai svarīgi uzturēt ciešas saites starp Baltijas un Ziemeļvalstīm un ka tās Igaunija uzskata par galvenajām sabiedrotajām.

Šī diena jaunievēlētajai Igaunijas prezidentei bija darbīga – dienas pirmajā pusē Kersti Kaljulaida viesojās Somijā un Helsinkos tikās ar šīs valsts prezidentu Sauli Ninisti. Uzreiz pēc tam Kaljulaida devās uz Latviju, lai iepazītos ar Raimondu Vējoni.

Prezidente amatā stājās 10. oktobrī, bet viņu ievēlēja 3. oktobrī. Bezpartejiskā Kaljulaida bija parlamentā pārstāvēto partiju kompromisa kandidatūra, jo pirms tam prezidentu nevarēja ievēlēt nedz parlaments augustā, nedz elektoru kolēģija septembrī. Kaljulaidai nepieciešamo atbalstu izdevās iegūt. Uzreiz pēc ievēlēšanas pie partijām nepiederošā Kaljulaida sacīja, ka viņas galvenais darbs būs mazināt Igaunijas sabiedrības sašķeltību.

Viņa ir ne tikai pirmā sieviete Igaunijā šajā augstajā amatā, bet arī jaunākā – amatā viņa stājas 46 gadu vecumā. Savas karjeras pēdējos 12 gadus viņa pavadīja Luksemburgā kā Igaunijas pārstāve Eiropas Revīzijas palātā. Iepriekš viņa darbojusies ekonomikas nozarē, bet pēc izglītības ir bioloģe. Ar Vējoni viņu saista ne tikai interese par bioloģiju, bet arī dzīvesvietas izvēle – tāpat kā Vējonis, viņa atteicās pārcelties uz oficiālo rezidenci un turpina dzīvot savā mājā Tallinā.

Kaljulaida pilnvaras pārņēma no Tomasa Hendrika Ilvesa, kurš prezidenta amatā bija divus termiņus. Nākamajā vizītē – 26. oktobrī – viņa dosies uz Lietuvu.

Foto

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl