Latvijā iepazīšanās vizītē ieradusies jaunievēlētā Igaunijas prezidente Kaljulaida

Komentāri

Iepazīšanās vizītē Latvijā ieradusies jaunā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida. Pie mums viņa uzturēsies divas dienas. Pirms došanās Kaljulaida atklāja, ka viņai svarīgi uzturēt ciešas saites starp Baltijas un Ziemeļvalstīm un ka tās Igaunija uzskata par galvenajām sabiedrotajām.

Šī diena jaunievēlētajai Igaunijas prezidentei bija darbīga – dienas pirmajā pusē Kersti Kaljulaida viesojās Somijā un Helsinkos tikās ar šīs valsts prezidentu Sauli Ninisti. Uzreiz pēc tam Kaljulaida devās uz Latviju, lai iepazītos ar Raimondu Vējoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Prezidente amatā stājās 10. oktobrī, bet viņu ievēlēja 3. oktobrī. Bezpartejiskā Kaljulaida bija parlamentā pārstāvēto partiju kompromisa kandidatūra, jo pirms tam prezidentu nevarēja ievēlēt nedz parlaments augustā, nedz elektoru kolēģija septembrī. Kaljulaidai nepieciešamo atbalstu izdevās iegūt. Uzreiz pēc ievēlēšanas pie partijām nepiederošā Kaljulaida sacīja, ka viņas galvenais darbs būs mazināt Igaunijas sabiedrības sašķeltību.

Viņa ir ne tikai pirmā sieviete Igaunijā šajā augstajā amatā, bet arī jaunākā – amatā viņa stājas 46 gadu vecumā. Savas karjeras pēdējos 12 gadus viņa pavadīja Luksemburgā kā Igaunijas pārstāve Eiropas Revīzijas palātā. Iepriekš viņa darbojusies ekonomikas nozarē, bet pēc izglītības ir bioloģe. Ar Vējoni viņu saista ne tikai interese par bioloģiju, bet arī dzīvesvietas izvēle – tāpat kā Vējonis, viņa atteicās pārcelties uz oficiālo rezidenci un turpina dzīvot savā mājā Tallinā.

Kaljulaida pilnvaras pārņēma no Tomasa Hendrika Ilvesa, kurš prezidenta amatā bija divus termiņus. Nākamajā vizītē – 26. oktobrī – viņa dosies uz Lietuvu.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl