Latvijā grib atvieglot “lētā darbaspēka” piesaisti no ārvalstīm

1 komentārs
Latvijā grib atvieglot “lētā darbaspēka” piesaisti no ārvalstīm
Ilustratīvs foto: REUTERES/SCANIX

Reaģējot uz uzņēmēju sūdzībām, Iekšlietu ministrija nākusi klajā ar priekšlikumu, ka turpmāk, lai varētu strādāt Latvijā, viesstrādniekiem būtu jāsaņem nevis vidējā darba samaksa valstī kā līdz šim, bet gan vidējā samaksa savā nozarē. Faktiski tas nozīmētu, ka būtu atvieglota darbaspēka piesaiste no ārvalstīm tieši mazāk atalgotajās nozarēs, kurās biežāk ir nepieciešams mazkvalificēts darbaspēks.

Evika Siliņa, IeM parlamentārā sekretāre, Vienotība:

Mēs esam saņēmuši iebildumus no dažādām nozarēm Latvijā – lauksaimniecības, autotransporta, kur šīs summas Latvijā, izmaksājamās algas ir stipri zemākas, un viņi nekā nevar piesaistīt darbaspēku no citurienes. Cilvēki, kuri strādā kuģu būvē vai zivjsaimniecībā – bieži vien mums, Latvijā, vispār nav to cilvēku, kuri grib to darbu darīt.

Iekšlietu ministrija gan nav veikusi aplēses, vai jaunā kārtība varētu ievērojami palielināt viesstrādnieku skaitu Latvijā. Pašlaik priekšlikums mainīt Ministru kabineta noteikumus par viesstrādnieku uzņemšanu ir starpministriju saskaņošanas stadijā, un vēl nav zināms, kad to varētu skatīt valdība.

Pret piedāvātajiem noteikumiem iebilst Nacionālās apvienības kontrolētā Tieslietu ministrija.

Video

TOP komentāri

  • Zivju apstrādātāja
    +2 +2 0

    Zivju apstrādātāja

    Nosauciet man lūdzu to zivju apstrādes uzņēmumu,kur var nopelnīt strādnieks 818 eiro mēnesī uz papīra un es tūlīt pieteikšos tur darbā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl