Latvija globālajā konkurētspējas indeksā vien 49. vietā pasaulē, zemākajā no Baltijas valstīm

Pievienot komentāru
Latvija globālajā konkurētspējas indeksā vien 49. vietā pasaulē, zemākajā no Baltijas valstīm
FOTO: LETA ()

Šodien publiskots Pasaules Ekonomikas foruma (WEF) jaunākais gadskārtējais pētījums. Pēc tā datiem Latvija globālajā konkurētspējas indeksā ir noslīdējusi uz 49. vietu, kas ir par piecām vietām zemāka nekā pērn, kad Latvija bija 44. pozīcijā.

Savukārt Lietuva šogad ir savu sniegumu par vienu pozīciju uzlabojusi un atzīta par 35. pasaulē konkurētspējīgāko valsti. Toties Igaunija ir saglabājusi savu 30. konkurētspējīgākās valsts vietu. Kopumā tiek izvērtētas 138 valstis.

Šis valstu reitings veidots pēc trim apakšindeksiem: pamatprasībām, kur Latvija ieņem 41. vietu, efektivitātes pastiprinātājiem, kur mūsu valsts ierindota 42. vietā, kā arī inovāciju un modernizācijas faktoriem, kur Latvija ieņem vien 58.vietu. Lietuva ieņem attiecīgi 35., 36. un 43. vietu, bet Igaunija – 20., 28. un 33. vietu.

Pirmais trijnieks ir saglabājies nemainīgs. Pasaulē konkurētspējīgākās valstis ir Šveice, Singapūra un ASV. Tām seko Nīderlande, Vācija, Zviedrija, Lielbritānija, Japāna, Honkonga un Somija.
Ķīna saglabājusi 28. vietu, Krievija no 45. vietas pērn pakāpusies uz 43. pozīciju šogad, Turcija ieņem 55. vietu (51. vieta pērn), bet Indija – pakāpusies no 55. uz 39. vietu. No Eiropas Savienības valstīm vissliktākais sniegums ir Grieķijai, kas no 81. pozīcijas pērn atkāpusies un 86. vietu šogad.

Plašāk par pētījuma rezultātiem TV3 Ziņās plkst. 19.00!