Latvija gatava Lielajai talkai! Oficiāli apstiprinātas vairāk nekā 1800 talkošanas vietas

Komentāri
Latvija gatava Lielajai talkai! Oficiāli apstiprinātas vairāk nekā 1800 talkošanas vietas
Foto: LETA

Latvijā sarūk piesārņoto vietu skaits, tomēr joprojām talkās tiek savākti tonnām atkritumu. Lielās talkas rīkotāji uzsver, ka mūsu valstij jākļūst par zaļāko pasaulē, tāpēc rīt – jau 15 reizi – ikviens aicināts piedalīties vides sakopšanā. Ko plānots paveikt šogad, kas jāņem vērā talciniekiem un kā atrast talkošanas vietas?

Šo gadu laikā, kopš tiek organizētas Lielās talkas, piesārņoto vietu skaits sarucis – vides situācija ir uzlabojusies, tomēr joprojām šādās talkās tiek savākti tonnām atkritumu.

Pērn Lielās talkas laikā Latvijā tika sakoptas 1600 piegružotas vietas. Šogad sakopšanai pieteiktas 1800 vietas – šī ir viena no tādām, kur šodien jau talcinieki pastrādājuši.

Lielās talkas oficiāli pieteiktās talkošanas vietas ir norādījušas pašvaldības, uzņēmumi, organizācijas un brīvprātīgie. Šodien talkojuši vairāki uzņēmumi un skolas, bet rīt tiek gaidīts ikviens. Organizatori stāsta, ka daudzviet teritorijas ir sakoptas, tāpēc talcinieki stādīs, uzkops un labiekārtos teritorijas.

Foto

Šo vietu Juglā šodien sakopuši bērni, un viņi to dara katru gadu, jo, visticamāk, piegružotāji bijuši apkārtējo namu iedzīvotāji, kuri uzskata, ka kādam ir pienākums aiz viņiem sakopt. Lielā talka šogad norisinās zem vadmotīva “Latvijai BŪT zaļai!”.

Lielās talkas laikā tās dalībniekiem vajadzētu ievērot vairākus drošības pasākumus, lai neapdraudētu savu veselību, piemēram, izmantot cimdus un aizsargbrilles, kā arī atcerēties, ka ir sākusies ērču aktivitātes sezona, un tai atbilstoši apģērbties. Lai nesavainotos, ir uzmanīgi jārīkojas ar talkas inventāru un atkritumiem, piemēram, šļircēm, stikla lauskām un ērkšķainiem zariem. Tāpat speciālisti aicina uzmanīt mazus bērnus, kuri var gūst savainojumus.

Talkas organizatori iesaka iedzīvotājiem sekot laika prognozēm un, dodoties talkot, saģērbties atbilstoši laika apstākļiem.

Video

Lasi vēl