3 komentāri

Saskaņā ar oficiālajiem datiem tieši Latvijā dzīvo pasaulē vecākais cilvēks, kurš dzimis 1898. gadā, un ir Latvijas nepilsonis. Vai tā tiešām ir – skaidroja LNT Ziņas!

Galvenajā datu bāzē par valsts iedzīvotājiem – Iedzīvotāju reģistrā – atrodams, ka Latvijā šobrīd dzīvo vairāk nekā 430 cilvēku, kuriem ir 100 un vairāk gadu, taču, piemēram, reālo pensiju saņēmēju skaits šajā vecuma grupā ir apmēram trīs reizes mazāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Reģistra uzturētāji – Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde – atzīst, ka situācija sanāk nedaudz komiska, taču bieži vien cilvēki neinformējot valsts iestādes par kādām izmaiņām pašu vai tuvinieku dzīvēs.

Santa Jonāte, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve:

Ja cilvēkiem nav piederīgo vai arī viņi dzīvo ārvalstīs un nav piederīgo, kas varētu informēt par miršanas faktu, tad, protams, mums nav nekāda tiesiskā pamata veikt izmaiņas reģistrā un viņš joprojām skaitās starp dzīvajiem. Šobrīd ar šiem datiem vislielākās problēmas ir ar ārvalstīs dzīvojošajiem cilvēkiem.

Video

TOP komentāri

  • Fifa
  • mhm
    +2 +2 0

    mhm

    Tas ka mazdēls saņem viņa pensiju nenozīmē ka viņš dzīvs, varbūt jau pāris gadu sēž ledusskapī.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl