Latvijā drīz sāksies pašmāju zemeņu laiks – gardās vasaras ogas pie tirgotājiem nonāks jau jūnija sākumā

2 komentāri

Latvijas zemeņu audzētājiem šogad cerība uz krietni labāku zemeņu ražu nekā pērn. Līdz ar to pircējam būs iespēja tikt pie lētākām ogām, jo konkurence varētu būt gana spraiga.

LNT Ziņas viesojās pie Mālpils zemeņu audzētāja Andra Apsīša, kurš priecīgs par skaistajiem zemeņu stādiem, kas bagātīgi saziedējuši. Pērn ap šo laiku ziedos bija vien dažas vagas un tās pašas bija jāklāj ar plēvi, lai pasargātu no salnām. Taču šogad zied viss milzīgais zemeņu lauks. Parasti pirmās ogas uz lauka sārtojas ap Jāņiem, pagājušajā gadā vien jūlija sākumā, šogad izskatās uz tirgu varēs braukt ap 10. jūniju.

Andris Apsītis
zemeņu audzētājs no Mālpils

Praktiski nekas nebija nelabvēlīgs. Ja nu vienīgi ziema kādam patraucēja. Ir dzirdēts, ka kādam pasalušas vairāk, bet mūsu reģionā ļoti ideālas. Likās, ka pavasaris būs vēss un vēls, bet viss par divām nedēļām ātrāk nekā ikdienas gados.

20 hektāros sastādītas tādas šķirnes, lai zemenes ienāktos un varētu tirgot visu vasaru. Pērn pēdējās vēl esot vāktas septembra vidū. Lai tiktu galā ar milzīgajām zemeņu platībām ik vasaru saimniekam palīgā nāk 80 strādnieki. Viņi te dzīvo uz vietas vagoniņos.

2 komentāri