13 komentāri
Latvijā diskriminē islāmticīgos, uzskata Islāma Kultūras centra vadītājs
Foto: Scanpix

Ceturtdienas, 24. septembra, rītā pie Latvijas Islāma Kultūras centra Rīgā notikusi nesaskaņota masu lūgšana, par kuru Rīgas pašvaldības policija piemēroja sodu. Rīgas Islāma Kultūras centra vadītājs Roberts Klimovičs sociālajos tīklos paudis sašutumu un norāda, ka Latvijā tiek diskriminēti islāmticīgie.

”Lai būtu skaidrs. Uzreiz nodefinēsim, ka Latvijas Satversme garantētā reliģiskā izvēles brīvība apriori jeb automātiski paredz to, ka katrs drīkst lūgties kur un kad vēlas. Nav nekā, kas varētu to ierobežot, izņemot privātīpašumu, ceļu satiksmes noteikumus jeb citu darbību, kura ir likumīga un kuru reliģiskais rituāls varētu traucēt (cits pasākums). Tas nozīmē, ka jebkurš no mums jebkurā vietā un jebkurā laikā drīkst ieslīgt sarunā ar mūsu Radītāju, jebkurā formā, kas nav agresīva un neaizskar citus. Praksē jau iedzīvotāji un policija ir pieraduši, un neviens neuztraucas, kad pa Krišjāņa Barona ielu, slavinot savus pielūgsmes objektus, dejo krišnaīti, ir saprotami, ja pie kāda no Latgales krustiem lūdzas katoļi, bet tūlīt tiek izsaukta policija, kad kādā no Rīgas pagalmiem ceļos metas islāmticīgie,” pauž Klimovičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Likums par sapulcēm, gājieniem un piketiem, reglamentē reliģiskas ceremonijas, kuras notiek ārpus reliģisko organizāciju telpām. Tā izpratnē, lūgšana ir vai nav pasākums? Ja ir – tad krišnaītu slavināšanas gājieni būtu jāpiesaka, gluži tāpat kā jebkura publiska jogas nodarbība (tajās, kā zināms, arī norit reliģiska rakstura darbības – kopējās mantras (”AUM” un citas), un jebkura vēlme runāt ar Dievu būtu iepriekš saskaņojama – tādējādi padarot šo normu par absurdu. Cik man zināms, līdz šim nekas tāds nav ticis saskaņots, un no tā izriet, ka tiesībsargi vadās no Satversmes un ar cieņu un sapratni uzņem cilvēku reliģisko vajadzību apmierināšanu.”

Klimovičs norāda, ka tā bija islāmticīgo lielāko svētku – Kurbana – lūgšana.

”Lūgšana, kura notika ārpus LIKC telpām, notika kaimiņa privātīpašumā ar saimnieka atļauju. Tas nozīmē, ka uz lūgšanu brīdi šis privātīpašums atradās LIKC valdījumā. Viens no policijas argumentiem bija, ka LIKC nav reģistrēta kā reliģiska organizācija, taču Latvijas Islāma Kultūras centrs ir kas vairāk – tā ir vairāku reliģisku organizāciju apvienība,” piebilst centra vadītājs.

”Konkrētais gadījums ar attieksmi pret islāmticīgajiem bija īpašs. Zinot to, ka gadiem bez policistu iejaukšanās notikuši jau minētie jogu, krišnaītu pasākumi un pašu muslimu kopējās lūgšanas publiskās vietās, mēs uzskatījām, ka tiesībsargi ir saprātīgi un vadās no Satversmē deklarētā, kā Likuma ar augstāko spēku un no apziņas, ka cilvēki, lūdzot Dievu, dara labu visiem, bet šoreiz tā nebija. Tātad pret islāmticīgajiem Latvijā tiek pielietoti atšķirīgi kā pret citiem tiesiskie mehānismi, un mēs pamatoti varam uzskatīt to par diskrimināciju.”

Šis konkrētais gadījums nav vienīgais, kas satrauc Islāma centra vadītāju un tā biedrus. Naktī uz svētdienu, 27. septembri, vandaļi apzīmējuši Rīgas Mošeju Brīvības ielā, ar naidīgu un agresīvu tekstu, liekot Islāma kultūras centram paust bažas par augošo islāmofobiju Latvijas sabiedrībā.

TOP komentāri

 • Zane
  +7 +7 0

  Zane

  Kaut kaads arpraac grib ievies musu valstii savus noteikumus.Mees tak nebraucam uz vinu valsi uzspiest savu.Jaa tas tikai saakums.Panems beegljus tagad vares barot un tupet uz muusu kakla. Pashiem savi iedzivotaji seez uz ielaam un ubago tas nevienam neruup!
 • Uz savu zemi prom!
  +7 +7 0

  Uz savu zemi prom!

  Reku visi ienīda Hitleru par genocīdu, kā tad. Nēesmu rasists, bet tie nav cilvēki, bet gan parazīti.
  Dara visu ko iegrībās, nebūtu tur 6 ļimoni iznīcināti 2. Pasaules kārā, būtu vēl dziļākā pakaļā ar viņiem.
  Grib, lai brauc uz savu zemi ar visu allahu padusē un lūdz un spridzinās, cik uziet...
 • ...
  +6 +6 0

  ...

  sākas ar pretenzijām jau ..vai kāds visu so laiku jums liedza ,klanieties pārkristijusies latvieī kur girbat ..TIKAI IZBEIDZIET TE VEIDOT PĀRMETUMU KALNUS ,KA JUMS KO KĀDS LIEDZ ,,KLAJI MELI ,LAI SAAKURINAATU TAA JAU TO KAS TE KURAS LATVIJAA ..TO JUUS GRIBAT ??? NU TAD DAVAI !!! MEKLEEJIET NAIDU KAŠĶŪS UN UTT. UN TIKAI NEBRĪNIETIES ,KA VEIDOSIES NAIDS PRET JUMS ,.....DISKRIMINAACIJA PADUMAJEŠ KO IZDOMĀJA ?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl