Latvija Covid-19 izplatības rādītājā noslīdējusi līdz 24. vietai Eiropā

1 komentārs
Latvija Covid-19 izplatības rādītājā noslīdējusi līdz 24. vietai Eiropā
KASPARS KRAFTS, F64

Aizvien pasliktinoties epidemioloģiskai situācijai Eiropā, Latvija aizvadītajās divās nedēļās ir noslīdējusi līdz 24. vietai starp 30 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Iepriekšējās divās nedēļās Latvija bija 23. vietā.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 26. jūlija līdz 8. augustam liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir pakāpusies līdz 49,3 gadījumiem, taču tas vienalga ir mazāk nekā lielākajā daļā ES un EEZ valstu.

Visaugstākais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs joprojām ir Kiprā – 930,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kam seko Spānija ar vairāk nekā 600 gadījumiem. Savukārt zemākais saslimstības līmenis ir Polijā ar 5,1 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju. Vidējais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs pašlaik ir 209,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir audzis līdz 203,1 gadījumam, bet Lietuvā – līdz 202,5 gadījumiem, liecina ECDC dati.

Latvijā ir samazinājies 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 4,7 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju. Turklāt, ja iepriekš Latvija ilgstoši atradās starp piecām ES un EEZ valstīm ar augstāko mirstību, tad tagad esam noslīdējuši līdz 11.vietai, jo daudzās Eiropas valstīs mirstība ar diagnosticētu Covid-19 atkal palielinās. Augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Kiprā – 42,8 gadījumi.

Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 7,9, bet Igaunijā – 4,5 gadījumi.

Latvija vienīgā no Baltijas valstīm arī joprojām atrodas ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes zaļajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz zemu Covid-19 risku. Igaunija ir šīs kartes sarkanajā zonā, bet Lietuvā tajā ir iekļauts Viļņas apgabals, kamēr pārējā Lietuvas teritorija atrodas kartes oranžajā zonā.

Zaļajā zonā pašlaik atrodas vairāk nekā trešdaļa ES un EEZ teritorijas, bet pārējā daļā ir paaugstināts inficēšanās risks ar Covid-19.

Tostarp tumši sarkanajā zonā, kas liecina par ļoti augstu inficēšanās risku, atrodas Kipra, gandrīz visi reģioni Spānijā, kā arī virkne reģionu Francijā, Grieķijā un Īrijā.

Ceļojumu brīdinājuma karte ir izstrādāta, lai ceļotājiem būtu vieglāk saprotams inficēšanās līmenis dažādos Eiropas reģionos.

1 komentārs