Komentāri
Latvijā cilvēki visbiežāk sirgst ar asinsvadu un elpošanas sistēmu slimībām
Foto: LETA

Latvijas iedzīvotāji visvairāk slimo ar asinsrites sistēmas slimībām, elpošanas sistēmas slimībām, kā arī cieš dažādu audzēju dēļ, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati par diagnozēm, kas visbiežāk noteiktas pacientiem Latvijā.

Kopumā, piemēram, 2013. gadā Latvijā ar asinsrites sistēmas slimībām slimoja vairāk nekā 65 tūkstoši cilvēki, savukārt diagnoze – elpošanas sistēmas slimība – noteikta vairāk nekā 38 tūkstošiem mūsu valsts iedzīvotāju. Savukārt audzēji noteikti vairāk nekā 35 tūkstošiem pacientu Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijā pieaug agrīni atklāto vēža gadījumu skaits

Jau ziņojām, ka Latvijā pieaug pirmajā stadijā atklāto vēža gadījumu skaits, bet ceturtajā stadijā atklāto gadījumu skaits turpina samazināties. 2000. gadā pirmajā vēža stadijā atklāto gadījumu skaits no kopējā vēža slimnieku skaita bija 17,2%, bet 2013. gadā – jau 29,9%, kas ir ievērojami labāks rādītājs. Savukārt vēzis ceturtajā stadijā 2000.gadā tika atklāts 25,7% gadījumu, bet 2013.gadā – 19,7% gadījumu.

Uzziņai

Par asinsvadu slimībām tiek uzskatītas hipertensīvas slimības, sirds išēmiskās, cerebrovaskulārās slimības, kā arī stenokardija un miokarda infarkts. Savukārt elpceļu slimības ir, piemēram, pneimonijas, bronhīti, astma un citas elpošanas sistēmas slimības. Savukārt audzēju kategorijā ietilpst kā labdabīgi, tā ļaundabīgi audzēji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl