Latvijā četros gadījumos paustas aizdomas par koronavīrusu, taču tās nav apstiprinājušās

1 komentārs

Līdz šim ar aizdomām par iespējamu inficēšanos ar koronavīrusu Infektoloģijas centrā vērsušies četri Latvijas valstspiederīgie, kas atgriezušies no Ķīnas.

Analīzes bijušas negatīvas, – jaunais, bīstamais vīruss viņiem nav identificēts. Viens no pacientiem vērsās pēc palīdzības pats, savukārt pārējos uz centru atveda ātrā palīdzība.

Mediķi aicina sekot līdzi, – ja cilvēkiem parādās iesnas vai klepus simptomi, ir jāpaliek mājās, neatkarīgi no tā, vai viņš ir bijis Ķīnā vai ne.

“Pats galvenais tajā kopējā sabiedrības veselības kultūrā ir tas, ka katram ir jājūt atbildība par to, ka šīs infekcijas izplatās, un katrs cilvēks, kuram ir augšējo elpceļu simptomi, tas jau arī ir attiecināms uz gripas infekciju vai jebkuru citu vīrusa infekciju, kas izplatās no cilvēka uz cilvēku. Galvenais ir palikt mājās… Un, kāpēc velk tās maskas, tās maskas jau nevelk, lai pasargātu sevi, bet lai neizplatītu infekciju uz citiem,” skaidro Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) slimnīcas valdes loceklis Aleksejs Višņakovs.

Mediķi trešdien arī informēja par Infektoloģijas centra gatavību iespējamam koronavīrusa uzliesmojumam. Centrā mierina, ka Latvija ir gatava. Tiek koordinēta sadarbība starp dienestiem, piemēram, kā šajā gadījumā starp ātro palīdzību un Infektoloģijas centru. Nepieciešamības gadījumā slimnīcas būs gatavas uzņemt koronavīrusa pacientus.

Iepriekš jau vēstīts, ka jaunā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 490 cilvēkiem, tostarp 65 no viņiem miruši pēdējo 24 stundu laikā, trešdien ziņoja veselības aprūpes amatpersonas.

Saskaņā ar Ķīnas Nacionālās veselības komisijas datiem pieaudzis arī apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits, sasniedzot 24 324.

Jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) gadījumi ir apstiprināti vairāk nekā 20 valstīs. Jau ziņots, ka ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO) 30. janvārī izsludināja starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā.

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

1 komentārs