Latvija būtu gatava cīnīties ar Ebolu, ja būtu tāda vajadzība

Komentāri

Ja Ebolas vīruss sasniegtu Latvijas robežu, tad atbildīgie dienesti būtu gatavi tūlītējai reakcijai, apgalvo mediķi.

Turklāt mediķi norāda, ka Latvija, tāpat kā citas Eiropas valstis, atrodas zonā, kur vīrusa uzliesmošanas iespējamība vērtēta kā zema un slimība nevarētu izplatīties masveidā.

Ja Latvijā atklātu Ebolas vīrusu, slimnieku būtu jāizolē un ar to strādātu arī ierobežots mediķu skaits. Analīzes Ebolas vīrusa noteikšanai veiktu Infektoloģijas centrā. Kopš vasaras arī Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta mediķi tiek gatavoti iespējamam situācijas pavērsienam.

Ebolas vīrusa simptomi iesākumā līdzinās gripai. Šis vīruss bojā asinsvadus un izraisa iekšēju asiņošanu. Lai arī slimībai ir augsta letalitāte un pagaidām pret to nav vakcīnas, ārsti norāda, ka iespējas izdzīvot ir atkarīgas no vīrusa paveida un no tā, cik savlaicīgi cilvēks ir vērsies pēc mediķu palīdzības. Patlaban mediķi pieļauj, ka vīrusam ir vairāk nekā pieci paveidi.

Ebolas vīrusa slimība raksturojas ar ļoti pēkšņu sākumu – simptomi ir augsta temperatūra, ārkārtīgi izteikts nespēks, sāpes galvā, vēderā, muskuļos, citās vietās, asiņošanas no gļotādām – no deguna gļotādas, no mutes gļotādas, no zarnu trakta, sievietēm – no dzimumorgāniem, arī vemšana un caureja, ļoti retos gadījumos mēdz būt arī izsitumi, stāstīja Ludmila Vīksna, RAKUS stacionāra ”Latvijas Infektoloģijas centrs” hepatoloģijas bloka vadītāja.

Vīrusa gadījumā bīstams ir kontakts ar inficēto, jo vīruss cilvēka organismā iekļūst caur gļotādām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl