Latvijā būtiski sarucis oficiālo peldvietu skaits

Komentāri

Ūdens kvalitāte Latvijas peldvietās uz Eiropas fona tiek vērtēta kā priekšzīmīga,tomēr salīdzinājumā ar pirmskrīzes gadiem oficiālo peldvietu skaits ir būtiski sarucis. Tā liecina Eiropas Komisijas jaunākais pētījums par peldēšanas apstākļiem Eiropā.

Latvijā peldsezona oficiāli ir atklāta kopš 15. maija un ierasti iedzīvotājus mulsina jautājums par to, vai viņu piemājas upē un ezerā vispār ir ieteicams peldēties, un kādu iespaidu uz veselību šī pelde var atstāt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Šobrīd oficiālo peldvietu skaits Latvijā ir sarucis līdz 55, kas ir patālu no vēlamajiem apstākļiem. ”Katrā novadā vajadzētu būt vienai oficiālai peldvietai, tāpēc optimālais peldvietu skaits Latvijas apstākļiem varētu būt 110 – 120 peldvietas,” saka Veselības inspekcijas vides veselības analītiķis Normunds Kadiķis.

No Baltijas valstīm visvairāk oficiālo peldvietu ir Lietuvā – 112, savukārt Igaunijā oficiāli apstiprinātas ir 54 peldvietas. Ziemeļu kaimiņvalstī gan ir arī trīs oficiālās peldvietas, kurās ūdens kvalitāte ir sliktā stāvoklī.

Skaties video

Lasi vēl