Latvijā būtiski pieaugusi saslimstība ar norovīrusu

12 komentāri
Latvijā būtiski pieaugusi saslimstība ar norovīrusu
ALISE ŠULCA, F64

Šomēnes būtiski pieaugusi saslimstība ar norovīrusu. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņo, ka septembrī reģistrēti aptuveni 20 līdz 30 saslimšanas gadījumi, bet novembrī jau ap 100 gadījumiem, un turpmākajos mēnešos saslimušo skaits pieaugs, jo vīruss ir aktīvs tieši gada aukstajos mēnešos.

Slimības inkubācijas periods ir 10 – 12 stundas līdz pat četrām dienām. Norovīruss tiek uzskatīts par īpaši lipīgu, jo izplatās tieša kontakta ceļā no personas uz personu vai ar koplietošanas priekšmetu starpniecību. Nereti inficēšanās notiek, lietojot uzturā ūdeni vai pārtiku, kuru gatavošanas laikā piesārņojis slims cilvēks, tostarp arī persona, kurai slimība norit bez simptomiem vai vieglā formā.

Rita Korotinska
SPKC epidemioloģe

Galvenie simptomi 70% gadījumu sākas ar vemšanu, bet tas ir biežāk bērniem novērots, pieaugušiem ir caureja, neliela paaugstināta temperatūra, sāpes vēderā un viss. Parasti ir vieglā vai vidēji smagā formā, vienīgais ar norovīrusu var inficēties atkārtoti un imunitāte neveidojas cilvēkiem.

Lai izvairītos no norovīrusa, speciālisti iesaka stingri ievērot personīgo higiēnu un to mācīt arī bērniem, kuri bieži saslimst bērnudārzos un skolās, kā arī ievērot citus profilakses pasākumus, tostarp nelietot uzturā nemazgātus augļus un dārzeņus un negatavot ēdienu. Saslimšana parasti ilgst divas līdz trīs dienas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl