Komentāri

”Latvijā bīstamās ēkas ir gan tās, kur atrodas bērni, gan tās, kur saņemam pakalpojumus, kā arī ēkas, kur notiek kultūras pasākumi,” intervijā raidījumā 900 Sekundes pauda Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Ēku vidū, kuru defekti ir tik milzīgi, ka tās brūk kopā, ir, piemēram, Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzija, Cēsu mūzikas skola, Latvijas biznesa koledža Kr. Valdemāra ielā 26, tirdzniecības centrs Leona Paegles ielā 3 Siguldā, Grāmatvedības un finanšu koledžas Limbažu filiāle, kā arī šīs koledžas Gulbenes filiāle, kā arī Rīgas Cirka ēka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šajās ēkās uzturēties ir bīstami, jo tās brūk kopā. Tās esam arī daļēji slēguši, jo – ja brūk vienā mājas daļā, tad bīstamas ir arī citas ēkas daļas,” pauda P. Druķis.

Būvniecības valsts kontroles birojs ir izveidojis arī interaktīvu karti biroja mājaslapā, kur katrs var apskatīties, kuras no ēkām ir bīstamā stāvoklī.

Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs pauda, ka Pļavnieku ģimnāzijas konstrukcija ir noturīga un nerada draudus ekspluatācijai. “Šis defekts ir raksturīgs vairākām ēkām, kuras būvētas padomju laikā. [..] Tur parādās plaisas, un tām ir vairāki gadi. Iespējams, iemesls ir ne sevišķi stabila grunts. Pļavniekos un dažviet Purvciemā tā ir,” viņš sacīja, uzsverot, ka ēkas tiek regulāri apsekotas. Patlaban mācības skolā notiek, un O. Burovs akcentē, ka bērniem draudi nedraudot.

Atbildīgs par ēku savešanu kārtībā ir to īpašnieks, akcentē P. Druķis.

Skaties video:

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl