Komentāri
Latvijā briest jauna teritoriālā reforma, kas apvienos pašvaldības
Foto: F64

Briest jauna teritoriālā reforma. Iepriekšējā nav bijusi veiksmīga, tāpēc reģionālās attīstības ministrija sagatavojusi priekšlikumus jaunām pārmaiņām. Tās iecerēts ieviest 2021. gadā, un paredz pašvaldības apvienot.

Viens no piedāvātajiem variantiem paredz divas reizes samazināt novadu skaitu, atstājot 49 novadus, kā arī saglabāt deviņas republikas nozīmes pilsētas.

Novadā būtu jābūt vismaz vienai perspektīvai vidusskolai, bet vidējam attālumam no apdzīvotām vietām līdz administratīvajam centram – ap 30 kilometriem. Otrs variants paredz izveidot 29 sadarbības teritorijas ap nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centriem.

Iepriekšējā reforma pēc plašiem strīdiem tika pabeigta 2009. gadā. Tās rezultātā tika izveidoti 110 novadi un deviņas republikas pilsētas. Ministrija uzskata, ka jaunais modelis palīdzēs novadiem sekmīgāk attīstīties un mazinās pašreizējo nevienlīdzību, kad lielai daļai pašvaldību trūkst naudas, lai īstenotu savas funkcijas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl