Latvija bēgļus tāpat kā studentus varētu uzņemt audžuģimenēs

4 komentāri
Latvija bēgļus tāpat kā studentus varētu uzņemt audžuģimenēs
Foto: AFP / LETA

Esam apņēmušies uzņemt patvēruma meklētājus, taču Latvijā nav vienotas integrācijas politikas. Steigšus lāpīt šo caurumu apņēmusies darba grupa, kurai līdz rudens beigām jāsagatavo priekšlikumi, kā iekļaut šos cilvēkus mūsu sabiedrībā.

Nule izveidotā darba grupa sanākusi uz otro sēdi, šoreiz pie viena galda pieaicinot nevalstisko organizāciju pārstāvjus. Darba grupā iesaistītas vairākas iestādes, kas atbildīgas par patvēruma meklētāju uzņemšanu un bēgļu statusu ieguvušo personu integrāciju. Viena no idejām – uzņemt bēgļus tādās kā audžuģimenēs.

Arī apmaiņas studentiem ir audžuģimenes. Ko tad tās dara – pamāca, piemēram, kā nopirkt autobusa biļeti, kur jāvēršas veselības problēmu gadījumā un tā tālāk. Šis ir ļoti labs piemērs, un, manuprāt, Latvijas sabiedrība vienmēr bijusi atsaucīga tieši par šiem individuālajiem gadījumiem.

Jau no pirmās ierašanās dienas Latvijā šiem cilvēkiem vajadzētu mācīt latviešu valodu un mūsu kultūru un vēsturi. Arī profesionālo iemaņu apgūšana varētu veicināt šo cilvēku iekļaušanos mūsu sabiedrībā pēc bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanas.

Neatbildēts arī jautājums, kur un kā izmitināt patvēruma meklētājus. Tāpēc turpmākajās sanāksmēs darba grupa uzklausīs reliģisko organizāciju pārstāvjus, kuri būtu ieinteresēti jau minēto audžuģimeņu radīšanā. Tāpat tiks aicināti pašvaldību pārstāvjus, lai diskutētu par pilsētu iespējām uzņemt patvēruma meklētājus.

TOP komentāri

 • sdd
  +2 +2 0

  sdd

  Cerams, ka tantuki laukos neņems, cerot, ka būs papildu darba rokas. Žēl tos tantuki neaizsargatos. Cerams, ka kāds liberāls lezbiesu pāris paņems :-D
 • RIKA
  0 0 0

  RIKA

  Ja katra Latvijas deputāta ģimene uzņemtu 2,5 bēgļus savās ģimenēs, tādējādi apliecinot savu gatavību šādam solim un rādot piemēru tautai, tad jau viss būtu OK. Pirmā so labo gribu varētu izrādīt Pētersone - Godmane!
 • savejais
  0 0 0

  savejais

  valdiba keras kaa slicejs pie salmina,naudu ES atteica,tagad cits nekas neatliek kaa uzgrust cilvekiem uz kakla,iedos astonus eiro nedelaa un davai ka uznem un uzturi,ha,ha.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl