Latvija bēgļu uzņemšanu atliek līdz ziemai

Komentāri

Bēgļi Latvijā, visticamāk, netiks ievesti rudenī, bet gan ziemā, paziņojis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Solīts ļoti rūpīgi izvērtēt katra bēgļa personību, lai valstī neiebrauktu sabiedrībai bīstami ekstrēmisti. Tikmēr Valsts kontrole pārmet, ka nav izstrādāts rīcības plāns, kā bēgļus integrēt sabiedrībā.

Jautājumu par bēgļu uzņemšanu trešdien ar Valsts prezidentu pārrunāja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Saruna bija pārsteidzoši ilga – teju vai stundu gara. Pēc tās ministrs nāca klajā ar paziņojumu, ka Latvija 250 bēgļus būs gatava uzņemt vien, sākot no ziemas, turklāt tas nenotiks vienā piegājienā, bet gan vairākās kārtās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sarunās par bēgļu uzņemšanu, kas solidāri uzkrauta uz teju vai visu Eiropas Savienības valstu pleciem, izskan jautājums – kādēļ gan nevaram sekot Ungārijas piemēram, kas kategoriski atteikusies uzņemt kaut vienu bēgli? Ministrs skaidro, ka Ungārija nonākusi pavisam neapskaužamā situācijā, un, iespējams, tai pašai drīz būs jālūdz starptautiskā palīdzība.

Premjerministre akcentē, ka no bēgļu uzņemšanas Latvija varētu būt arī ieguvēja, savukārt kritiskus vārdus velta Valsts kontrole – tā pārmet, ka pašlaik valstī nav izstrādāts rīcības plāns, kā bēgļus integrēt sabiedrībā.

Iekšlietu ministrs akcentē, ka Latvija ir gatava uzņemt bēgļu ģimenes, taču tikai tādas, kas reģistrētas oficiālā laulībā – vīrs, sieva un bērni. Musulmaņiem piekoptā daudzsievība netiks ņemta vērā, un katrs kandidāts tiks rūpīgi izvērtēts, izsijājot labākas dzīves tīkotājus no politiskajiem bēgļiem. Ekonomiskos migrantus paredzēts nogādāt atpakaļ to mītnes zemēs, taču skaidrs, ka šis izsijāšanas process solās būt gana ilgs, sarežģīts un smags.

Skaties video:

Lasi vēl