Latvijā bāzētā NATO vienība ir pilnā kaujas gatavībā un tagad plāno veikt mācības

Komentāri

Latvijā bāzētā NATO vienība ir pilnā kaujas gatavībā un tagad plāno veikt mācības, lai varētu pilnībā iekļauties Latvijas armijas mehanizētajā kājnieku brigādē. Lai iepazītos ar progresu, Latvijā ceturtdien bija ieradušās amatpersonas no visām sešām valstīm, kas iesaistījušās Kanādas vadītajā NATO kaujas grupā.

1000 karavīru lielā un ar iespaidīgu tehniku aprīkotā Kanādas vadītā NATO kaujas grupa tikko kā atzīta par pilnā kaujas gatavībā esošu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepazīties ar progresu šodien Ādažu bāzē bija ieradušies aizsardzības ministri no valstīm, kuru karavīri iesaistījušies Latvijā bāzētajā kaujas grupā.

Kanāda, Spānija, Itālija, Slovēnija, Albānija, Polija un Latvija – visu šo septiņu valstu karavīri šeit, Ādažu bāzē, atrodas kopā, demonstrējot NATO alianses vienotību.

NATO kaujas grupu veido arī bruņu transports un kaujas atbalsta transports. Iespaidīgākās tehnikas vienības ir spāņu tanki ”Leopard” un kanādiešu haubices ”M777”.

NATO spēki Latvijā ieradās vasaras sākumā, pēc tam viņi piedalījās intensīvās mācībās, lai kļūtu par vienotu spēku. Tagad ir pienācis nākamais posms – NATO grupai ir jāiekļaujas Latvijas armijas brigādē, ko komandē pulkvedis Ilmārs Atis Lejiņš.

Ādažu bāzē vienlaikus turpinās vērienīgi infrastruktūras uzlabošanas darbi, kuros kopumā vairākus desmitus miljonus eiro ieguldījusi gan Latvija, gan pārējās valstis, kas iesaistījušās NATO kaujas grupā. Garnizona tehnisko parku, ko izmantos Latvijas un NATO tehnikas izvietošanai un apkopei, plānots atklāt decembrī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl