Komentāri
Latvijā baltus Ziemassvētkus pagaidām neprognozē
Foto: Cimexus /Flickr

Lai gan meteorologiem vēl nav precīzu prognožu par laika apstākļiem Ziemassvētku nedēļā, tomēr aptuvenās prognozes neliecina par baltiem svētkiem visā Latvijā.

Laikā no 22. līdz 28. decembrim diennakts vidējā gaisa temperatūra būs mīnus 1, mīnus 3 grādi, kas arī ir šī perioda norma. Savukārt nokrišņu būs vairāk par normu, proti, 11 līdz 18 milimetri, kamēr norma ir 10,5 milimetri. Nokrišņi varētu būt slapjš sniegs, sniegs. Tomēr patlaban vēl esot grūti prognozēt, vai sniega sega būs noturīga un cik tā būs liela.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Austrumu rajonos, kur turpmākajās nedēļās gaisa temperatūra pieturēsies nedaudz zem nulles, pašreizējā sniega kārta varētu saglabāties, savukārt rietumos, kur tā nokususi, jauna tuvākajās 15 dienās neizveidosies.

Turpmākās 15 dienas laika apstākļi būs līdzīgi kā patlaban. Gaisa temperatūra būs mīnus 2, mīnus 7 grādi, dažas naktis būs siltākas. Rietumos dienā gaisa temperatūra būs ap plus 5, plus 6 grādiem.

Nokrišņi gaidāmi perioda otrajā pusē, un tie būs slapja sniega, lietus veidā. Vienīgi austrumu rajonos sniega sega varētu pieaugt par pāris centimetriem.

Iespējams, ka nākamajā nedēļas nogalē, 12. un 13.decembrī, varētu būt pirmā ziemas vētra, kad piekrastē vēja ātrums var pārsniegt 20 metrus sekundē. Taču prognozes vēl tiks precizētas, jo tikpat labi var mainīties ciklona trajektorija.

Tikmēr dabas zīmju vērotājs no Viļakas Vilis Bukšs prognozē, ka mēneša vidū laika apstākļi būtiski nemainīsies, bet ap Ziemassvētkiem nokrišņu daudzums un sals pastiprināsies. Decembra otrajā pusē varot būt pat mīnus 15, mīnus 18 grādu sals. Tāpat zīmes dabā liecinot, ka Ziemassvētki būs balti.

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl