Latvijā, Baltijas jūras piekrastē, meklēs naftu

1 komentārs
Latvijā, Baltijas jūras piekrastē, meklēs naftu
LETA

Dota jauna iespēja naftas potenciālai ieguvei Latvijas piekrastē. Valdība šonedēļ izsniegusi licenci, kas vairāk nekā 30 kvadrātkilometru platībā Latvijas teritoriālajos ūdeņos ļauj veikt naftas izpēti un ieguvi.

Mēģinājumi sākt naftas ieguvi līdz šim Latvijā ir bijuši vairāki, taču līdz šim neviena kompānija nav spējusi sākt melnā zelta ieguvi komerciālos nolūkos. Par spīti neveiksmēm, uzņēmēju interese par naftas iegūšanu  mazinājusies. Komentējot potenciālo naftas apjomu jaunākajā licencētajā laukumā, ģeologs Ģirts Stinkulis skaidro – ir vērts riskēt iespējamās peļņas dēļ.

Ģeologs Ģirts Stinkulis:

Ņemot vērā šīs potenciālās struktūras apjomu, naftas daudzums, kas tur varētu būt, ir no desmitiem miljonu barelu līdz varbūt kaut kādiem simtiem miljonu barelu. Tātad, ja barela naftas cena ir, nu šobrīd jau, protams, zem 100 dolāriem, bet tomēr tā peļņa varētu būt krietni lielāka nekā ieguldījumi.

Lai gan nafta mūsu valstī līdz šim iegūta vien eksperimentālā kārtā, iespējams, jau šogad tas mainīsies un arī Latvijā melnā zelta iegūšana kļūs par peļņas āderi.

Foto

vlcsnap-error996 vlcsnap-error960 vlcsnap-error533 vlcsnap-error962 vlcsnap-error567 vlcsnap-error425 vlcsnap-error224 vlcsnap-error757 vlcsnap-error645 vlcsnap-error797 vlcsnap-error799 vlcsnap-error652 vlcsnap-error062

Video

1 komentārs