Latvijā atvērs pirmo bezmaksas jauniešu mentālās veselības pārbaudes punktu

2 komentāri
Latvijā atvērs pirmo bezmaksas jauniešu mentālās veselības pārbaudes punktu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Lai veicinātu psihoterapijas pieejamību pusaudžiem un jauniešiem, informācijas tehnoloģiju uzņēmums “TietoEVRY” ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru, sākot no 10.jūnija, nodrošinās bezmaksas mentālās veselības pārbaudes jeb “check-up” punktu Jaunās Teikas kopstrādes telpu “Teikums” terasē, informēja “TietoEVRY” mārketinga un komunikācijas speciāliste Inga Grencberga,

Mentālās veselības pārbaudes jeb check-up punkts būs pieejams pusaudžiem un jauniešiem vecumā no 12 līdz 25 gadiem un viņu vecākiem. Katrs pusaudzis, jaunietis un viņu vecāki varēs bez maksas veikt mentālās veselības profilaktisku pārbaudi, aprunāties ar speciālistu, kā arī saņemt praktiskus padomus tālākajai rīcībai un mentālās veselības uzlabošanai.

informācijas tehnoloģiju uzņēmuma “TietoEVRY” Latvijas filiāles vadītāja Valērija Vārna

“Laikā, kad Covid-19 izplatības ierobežojumi ietekmē sabiedrības, īpaši pusaudžu un jauniešu psiholoģisko veselību, vadošiem nozares spēlētājiem jākļūst par paraugu citiem. Ņemot vērā, ka kļūstam lielāki un spēcīgāki, pieaug arī mūsu atbildība pret iedzīvotājiem, tādēļ iesaistāmies vitāli svarīgu problēmu risināšanā. Tas ir veids, kā varam sniegt pievienoto vērtību visiem, kuri veido Latvijas nākotni.”

Pārbaudes punkts darbosies, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus, divas reizes nedēļā.

Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs.

“Šāda punkta ideja ir padarīt mentālās veselības aprūpi jauniešiem pieejamu un draudzīgu – aicinot nevis uz psihologu kabinetiem vai iestādēm, bet uzrunājot viņus sabiedriskās vietās. Tas ir arī inovatīvs un efektīvs veids, kas ļauj nodrošināt psiholoģiskās veselības skrīningu un sniegt pirmo atbalstu pēc iespējas vairāk pusaudžu laikā, kad tradicionālie psihiskās veselības pakalpojumi ir pārslogoti vai nepieejami.”

Jaunizveidotaiis mentālās veselības pārbaudes jeb “check-up” punkts strādās, sākot ar 10.jūniju, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 14.00 līdz 19.00 Jaunās Teikas kopstrādes telpu “Teikums” terasē.

2 komentāri