Latvijā atsakās reģistrēt draudzi, kas pielūdz Lidojošo makaronu monstru

3 komentāri

Uzņēmumu reģistrs (UR) atteicies reģistrēt Rīgas pastafariānisma draudzi, kura pielūdz Lidojošais makaronu monstru. Draudze gan nav mierā ar atteikumu un ir iesniegusi prasību tiesā gan pret UR, gan Tieslietu ministriju (TM).

Ministrija gan norāda, ka draudzi ir atteikts reģistrēt, jo neesot saprotams draudzes statūtos norādītais darbības uzdevums – “pasludināt tefteļu un makaronu gaismu”, noskaidrojusi Latvijas Avīze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TM esot konstatējusi, ka draudzes mērķis neesot nodoties minētās reliģijas piekopšanai, kādas mācības attīstībai vai dievišķas būtības slavēšanai, bet tā veicina “kritisko domāšanu”, apšaubot noteiktas vērtības un pieņēmumus.

Ministrijas atzinumā esot atgādināts, ka Latvijas identitāti Eiropas kultūrtelpā kopš senlaikiem veido latviešu un lībiešu tradīcijas, latviskā dzīvesziņa, latviešu valoda, vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības. Savukārt pastafariānisma mācība un idejas tendētas uz kristīgās mācības un vērtību noniecināšanu, parodēšanu un nozākāšanu. “Draudzes reģistrācija varētu radīt naida celšanu noniecinošās attieksmes pret Latvijā jau reģistrētajām dominējošajām reliģijām dēļ,” secinājusi ministrija.

Lūk, ko par to saka Twitter lietotāji:

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl