Latvijā atklāts Covid-19 jaunais infekciozākais variants

31 komentārs
Latvijā atklāts Covid-19 jaunais infekciozākais variants
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Veicot Covid-19 slimniekam paņemtu paraugu sekvenēšanu, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs viena Covid-19 pacienta paraugā ir konstatējis koronavīrusa variantu, kas ir ievērojami infekciozāks un par kura izcelsmi tiek uzskatīta Lielbritānija.

Kā portālu Skaties.lv informē Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders, šis gadījums ir saistīts ar ceļojumu uz Lielbritāniju. Tādēļ epidemiologi atgādina par prasību, atgriežoties no Lielbritānijas, veikt Covid-19 testu un ļoti rūpīgi ievērot pašizolācijas prasības.

Savukārt visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti vēl stingrāk ievērot iepriekš zināmos profilakses pasākumus – distancēšanos, rūpīgu roku mazgāšanu vai dezinficēšanu un uzturēšanos iespēju robežās savā mājsaimniecībā.

Vairāku pētījumu rezultāti liecina, ka šim koronavīrusa variantam ir raksturīga straujāka izplatīšanās spēja – līdz pat 70% salīdzinājumā ar līdz šim cirkulējošiem SARS-CoV-2 celmiem. Tomēr pagaidām nekas neliecina, ka šis vīrusa variants var izraisīt smagāku slimības gaitu. Tāpat tiek uzskatīts, ka izstrādātās un Eiropas Savienībā reģistrētās vakcīnas pret Covid-19 ir efektīvas arī pret jauno Covid-19 variantu.

Jau ziņots, ka, gatavojoties saslimšanas gadījumu palielinājumam, Ministru kabinets pagājušajā nedēļā piešķīra 11,7 miljonu eiro, lai slimnīcās būtu iespējams izveidot papildu gultas vietas Covid-19 pacientu ārstēšanai un nodrošināt nepieciešamās medicīniskās ierīces šo gultu aprīkošanai un plašākām diagnostikas iespējām. Vienlaikus ikviens iedzīvotājs var mazināt saslimstības izplatības apmērus, rūpīgi ievērojot epidemiologu noteiktos drošības pasākumus un mazinot kontaktus ar cilvēkiem, ar kuriem ikdienā nedzīvo vienā mājsaimniecībā, uzsver Veselības ministrija.

31 komentārs