Latvija atbalsta regulas par viesabonēšanu mobilo sakaru tīklos ES pagarināšanu

1 komentārs
Latvija atbalsta regulas par viesabonēšanu mobilo sakaru tīklos ES pagarināšanu
FOTO: LETA

Valdība otrdien, 20. aprīlī, apstiprināja Satiksmes ministrijas sagatavoto Latvijas pozīciju Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumam par Eiropas Parlamenta un Padomes regulas par viesabonēšanu publiskajos mobilo sakaru tīklos Eiropas Savienībā (ES) pagarināšanu par desmit gadiem, Skaties.lv pavēstīja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļā.

Latvija atbalsta EK priekšlikumu, vienlaikus aicina noteikt zemākus starptautiskās viesabonēšanas vairumtirdzniecības tarifus.

Saskaņā ar pagājušogad EK veikto pārskatu ceļotāji visā Eiropas Savienībā (ES) ir guvuši ievērojamu labumu no viesabonēšanas maksu atcelšanas (“viesabonē kā mājās”), tāpēc šīs priekšrocības vajadzētu saglabāt. Šobrīd spēkā esošā Regula nodrošina visiem uzņēmumiem un klientiem viesabonēšanu pēc pašmāju tarifiem braucienos pa ES. Par zvanu minūtēm, īsziņu sūtīšanu un datu GB izmantošanu citā ES valstī būs jāmaksā pēc savas valsts tarifa.

Latvija kopumā atbalsta EK priekšlikumu un atzinīgi vērtē plānoto tarifu samazinājumu, vienlaikus norāda, ka regulētiem tarifiem ir jābūt tuvinātiem pakalpojuma sniegšanas izmaksām un aicina noteikt pēc iespējas zemākus starptautiskās viesabonēšanas vienotos vairumtirdzniecības tarifus Eiropas Ekonomiskās zonas teritorijā, it īpaši, datu pārraides pakalpojumiem.

Patlaban Eiropas Savienībā spēkā esošais regulējuma – Eiropas Parlamenta un Padomes regulas par viesabonēšanu publiskajos mobilo sakaru tīklos Savienībā (pārstrādāta versija) – darbība beidzas 2022. gada 30. jūnijā.

Eiropas Komisija nākusi klajā ar priekšlikumu pagarināt regulu par 10 gadiem līdz 2032. gada 30. jūnijam. Vienlaikus priekšlikums paredz turpmāku maksas samazinājumu vairumtirdzniecības regulētiem viesabonēšanas pakalpojumiem.

Plānots ieviest jaunus pasākumus, lai palielinātu pārredzamību un nodrošinātu ”viesabonē kā mājās” pakalpojumu kvalitāti un piekļuvi neatliekamās palīdzības dienestiem, tai skaitā uzlabot informētību par alternatīviem līdzekļiem cilvēkiem ar invaliditāti. Tāpat ir paredzēts nodrošināt, ka iedzīvotāji un uzņēmumi viesabonēšanā saņem tādas pašas kvalitātes pakalpojumus kā savā valstī, ja apmeklētajā valstī līdzvērtīgs tīkls ir pieejams.

Ņemot vērā, ka šis ir sākotnējais EK priekšlikums, par to diskusijas ir uzsākušas dalībvalstis un paralēli Eiropas Parlaments gatavo savu redzējumu.