Latvija atbalsta ES līgumu ar Kanādu

Komentāri

Valdība pirmdien pilnvaroja Latvijas pārstāvi Eiropas Savienībā Sanitu Pavļutru Deslandes Latvijas vārdā parakstīt Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu.

Tomēr joprojām nav skaidrs, vai līgumu izdosies noslēgt, jo pret to ir nobalsojis Beļģijas provinces Valonijas parlaments.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas premjers Māris Kučinskis pirmdien sacīja, ka līgums mūsu valstij esot izdevīgs, jo pavērs plašākas iespējas Latvijas uzņēmumiem darboties Kanādā, kā arī atvieglos investīciju piesaistīšanu, savukārt Valonijas parlamenta iebildumus Kučinskis dēvēja par iracionāliem.

Premjers Māris Kučinskis (ZZS):

Iemesli ir iracionāli, tie nav racionāli, labi vai slikti. Šim parlamentam bija tādas sajūtas, ka ir jāizdara kaut kas, spītējot pārējai Beļģijai, un tas tika izdarīts. Parasti šādas aizķeršanās rodas, jo emocijas sāk valdīt pār faktiem, un šis ir tāds gadījums.

Premjers atzina, ka pašlaik situācija ir ļoti neskaidra, un nevar droši apgalvot, ka Eiropas Savienība līgumu apstiprinās. Eiropas Savienības amatpersonām pirmdien plānotas sarunas ar Beļģijas premjerministru Šarlu Mišelu.

Beļģijai, nespējot izlemt par atbalstu līgumam, tiks atcelts ceturtdien paredzētais Eiropas Savienības un Kanādas samits, kurā paredzēts parakstīt līgumu.

Video

 

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl