Latvija atbalsta ES līgumu ar Kanādu

Komentāri

Valdība pirmdien pilnvaroja Latvijas pārstāvi Eiropas Savienībā Sanitu Pavļutru Deslandes Latvijas vārdā parakstīt Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu.

Tomēr joprojām nav skaidrs, vai līgumu izdosies noslēgt, jo pret to ir nobalsojis Beļģijas provinces Valonijas parlaments.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas premjers Māris Kučinskis pirmdien sacīja, ka līgums mūsu valstij esot izdevīgs, jo pavērs plašākas iespējas Latvijas uzņēmumiem darboties Kanādā, kā arī atvieglos investīciju piesaistīšanu, savukārt Valonijas parlamenta iebildumus Kučinskis dēvēja par iracionāliem.

Premjers Māris Kučinskis (ZZS):

Iemesli ir iracionāli, tie nav racionāli, labi vai slikti. Šim parlamentam bija tādas sajūtas, ka ir jāizdara kaut kas, spītējot pārējai Beļģijai, un tas tika izdarīts. Parasti šādas aizķeršanās rodas, jo emocijas sāk valdīt pār faktiem, un šis ir tāds gadījums.

Premjers atzina, ka pašlaik situācija ir ļoti neskaidra, un nevar droši apgalvot, ka Eiropas Savienība līgumu apstiprinās. Eiropas Savienības amatpersonām pirmdien plānotas sarunas ar Beļģijas premjerministru Šarlu Mišelu.

Beļģijai, nespējot izlemt par atbalstu līgumam, tiks atcelts ceturtdien paredzētais Eiropas Savienības un Kanādas samits, kurā paredzēts parakstīt līgumu.

Video

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl