Latvijā arvien vairāk jauniešu reģistrējas kā pilsoņi

Komentāri
Latvijā arvien vairāk jauniešu reģistrējas kā pilsoņi
LETA

Gada laikā Latvijā audzis to cilvēku skaits, kas reģistrējuši Latvijas pilsonību. Tas noticis Pilsonības likuma pārejas noteikumu dēļ.

Saskaņā ar Pilsonības likuma pārejas noteikumiem Latvijā dzīvojošajiem Latvijas nepilsoņiem vai bezvalstniekiem bija iespēja reģistrēt Latvijas pilsonību, nekārtojot pārbaudījumus, ja līdz 2013. gada 1. oktobrim tika iegūta pamatizglītība vai vispārējā vidējā izglītība, apgūstot pilnu mācību kursu latviešu mācībvalodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pamatojoties uz Pilsonības likuma pārejas noteikumiem, 2014. gada griezumā Latvijas pilsonību reģistrējušas 296 personas, savukārt laika periodā no 2015. gada janvāra
līdz 1. oktobrim Latvijas pilsonību reģistrējušas 400 personas. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu 2015. gadā personu skaits, kas reģistrē Latvijas pilsonību saistībā ar izglītības ieguvi latviešu valodā, ir pieaudzis.

Persona, kura līdz 2013. gada 1. oktobrim sākusi pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības ieguvi latviešu valodā, saglabā tiesības reģistrēties par Latvijas pilsoni divus gadus pēc pilnas pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmu apgūšanas latviešu valodā.

Lasi vēl