Latvijā arvien darbojas bērnudārzi, kur vecāki bērnus izņem tikai brīvdienās

9 komentāri
Latvijā arvien darbojas bērnudārzi, kur vecāki bērnus izņem tikai brīvdienās
ellyn./Flickr

Latvijā arvien ir pieprasīti diennakts bērnu dārzi – mazuļi tajos dzīvo no pirmdienas līdz piektdienai, bet vecāki viņus izņem tikai brīvdienās, vēsta TV3 Ziņas.

Faktiski tie funkcionē kā bērnu nami. Bērni tajos dzīvo no pirmdienas līdz piektdienai, bet pie vecākiem uz mājām tiek vien brīvdienās. Iemesls šādai ģimenes atšķirtībai lielākoties ir vecāku maiņu darbs un naudas trūkums.

TV3 ziņas viesojās šāda tipa dārziņā Kārsavas novada Mežvidos. Bērnudārzs Saulīte Kārsavas novadā, diennakts grupiņas ieviesa deviņdesmitajos gados. Pa šo laiku nekas daudz nav mainījies. Aizvien ir vecāki, kuri pirmdienas rītā bērnu aizved uz dārziņu, bet izņem no tā – vien piektdienas vakarā.

No 38 bērniņiem, kas skolojas dienas grupiņā, vidēji desmit šeit arī nakšņo. Saulītes vadītāja emocionāli stāsta par auklīšu un audzinātāju pašaizliedzīgo darbu. “Tas ir darbiņš, kas te tiek darīts, ir ar sirdi un dvēseli, ieliekot šeit visu. Mājas man paliek otrā plānā, vai pat trešajā, jo pirmajā vietā man ir darbs un kolektīvs. Man tas ir jāpanāk, lai telpas būtu skaistas un izremontētas, lai bērniem te būtu silti un mājīgi,” stāsta Līvija Urtāne, bērnudārza vadītāja.

Foto:

 

Līvija Urtāne dārziņu vada jau 31 gadu, nācies daudz ko pieredzēt un līdzpārdzīvot, un lai arī direktore pārliecināta, ka bērniem būtu jāaug ģimenē nevis iestādē, tomēr secinājums skumjš – nakts grupiņas likvidējot, visticamāk, bērni nonāktu daudz skarbākos apstākļos.

Audzinātājas stāsta, – lai arī bērniņi apraduši, ka šeit viņiem jādzīvo, tomēr mazās sirsniņas lūzt ik pa laikam.

“Bērniņš jau ir bērniņš viņam mammas vienmēr gribas, un uz mājām arī gribas. Tad mēs skaitām nedēļas dienas, cik tad ir palicis līdz tām nedēļas beigām vai arī vienkārši – bērns iekāpj klēpī, samīļojam, tā arī ir,” stāsta audzinātāja Solvita.

Iemesls, kādēļ vecāki paši nevar parūpēties par savām atvasēm, lielākoties viens – darbs maiņās, proti, strādāšana arī naktīs, novada kokzāģētavās. Tā kā arī vecmāmiņas strādā, tad nav, kas bērnu pieskata. Esot arī vecāki, kuriem bērnu uzturēšana savās dzīves vietās nav pa kabatai. Ģimenes siltumu un mīlestību – kā tik ļoti mazajiem trūkst- sniedz auklītes un audzinātājas.

Skaties video!

9 komentāri