9 komentāri

Latvijā arvien ir pieprasīti diennakts bērnu dārzi – mazuļi tajos dzīvo no pirmdienas līdz piektdienai, bet vecāki viņus izņem tikai brīvdienās, vēsta TV3 Ziņas.

Faktiski tie funkcionē kā bērnu nami. Bērni tajos dzīvo no pirmdienas līdz piektdienai, bet pie vecākiem uz mājām tiek vien brīvdienās. Iemesls šādai ģimenes atšķirtībai lielākoties ir vecāku maiņu darbs un naudas trūkums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TV3 ziņas viesojās šāda tipa dārziņā Kārsavas novada Mežvidos. Bērnudārzs Saulīte Kārsavas novadā, diennakts grupiņas ieviesa deviņdesmitajos gados. Pa šo laiku nekas daudz nav mainījies. Aizvien ir vecāki, kuri pirmdienas rītā bērnu aizved uz dārziņu, bet izņem no tā – vien piektdienas vakarā.

No 38 bērniņiem, kas skolojas dienas grupiņā, vidēji desmit šeit arī nakšņo. Saulītes vadītāja emocionāli stāsta par auklīšu un audzinātāju pašaizliedzīgo darbu. “Tas ir darbiņš, kas te tiek darīts, ir ar sirdi un dvēseli, ieliekot šeit visu. Mājas man paliek otrā plānā, vai pat trešajā, jo pirmajā vietā man ir darbs un kolektīvs. Man tas ir jāpanāk, lai telpas būtu skaistas un izremontētas, lai bērniem te būtu silti un mājīgi,” stāsta Līvija Urtāne, bērnudārza vadītāja.

Foto:

 

Līvija Urtāne dārziņu vada jau 31 gadu, nācies daudz ko pieredzēt un līdzpārdzīvot, un lai arī direktore pārliecināta, ka bērniem būtu jāaug ģimenē nevis iestādē, tomēr secinājums skumjš – nakts grupiņas likvidējot, visticamāk, bērni nonāktu daudz skarbākos apstākļos.

Audzinātājas stāsta, – lai arī bērniņi apraduši, ka šeit viņiem jādzīvo, tomēr mazās sirsniņas lūzt ik pa laikam.

“Bērniņš jau ir bērniņš viņam mammas vienmēr gribas, un uz mājām arī gribas. Tad mēs skaitām nedēļas dienas, cik tad ir palicis līdz tām nedēļas beigām vai arī vienkārši – bērns iekāpj klēpī, samīļojam, tā arī ir,” stāsta audzinātāja Solvita.

Iemesls, kādēļ vecāki paši nevar parūpēties par savām atvasēm, lielākoties viens – darbs maiņās, proti, strādāšana arī naktīs, novada kokzāģētavās. Tā kā arī vecmāmiņas strādā, tad nav, kas bērnu pieskata. Esot arī vecāki, kuriem bērnu uzturēšana savās dzīves vietās nav pa kabatai. Ģimenes siltumu un mīlestību – kā tik ļoti mazajiem trūkst- sniedz auklītes un audzinātājas.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Omīte
  +3 +3 0

  Omīte

  Skumji, bet tāda ir attālāko novadu ikdiena, labi ka ir tādas grupiņas, jo kur paliktu bērniņš kad vecāki darbā, tas ir liels atspaids ģimenēm. Milzīgs paldies bērnudārza kolektīvam par rūpēm un gadību.
  Žēl ka no valsts puses šāda attieksme, diez vai par stipru un pārtikušu varsti varam domāt ilgtermiņā. Bez aizsargātām, lielām un pārtikušām ģimenēm virzība uz augšu nav iespējama. NE JAU IMIGRANTI - cels mūsu ekonomiku un rūpēsies par valsts un tautas labklājību. Tie pārsvarā ir liekēži, kas meklē muļķus kam uzsēsties uz kakla, jo cilvēki kas grib te dzīvot un strādāt neprasa pajumti un pabalstus, arī mūsu kara laika bēgļiem neviens neko nedeva - paši strādāja, mācījās valodu un izsitās dzīvē. Mūsu nākotne ir mūsu bērni, skumji ka valdība to cenšas neredzēt.
  Zinu cik smagi ir daudzbērnu ģimenēm, arī man tāda ir, labi ka ir kāds kas var palīdzēt kad to vajag.
 • Līga
  +3 +3 0

  Līga

  Tas ir briesmīgi....... skumji ,la mūsu valstī nevienam tas nerūp, radīt cilvēcīgus apstākļus, lai bērni var augt ģimenēs. Kāda gan var būt dzimstība nākotnē?!
 • Antra
  +2 +2 0

  Antra

  Laukos noteikti sekos internātskola,jo valdība ir aizvērusi visas tuvākās lauku skoliņas unja tuvākā skola ir 30 km ,tad,ja esi tik gudrs,pasaki.kāda ir izeja.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl