Latvijā arī turpmāk varēs audzēt kažokzvērus

1 komentārs
Latvijā arī turpmāk varēs audzēt kažokzvērus
Foto: LETA

Saeima nolēmusi noraidīt pilsoņu iniciatīvu, kas paredzēja aizliegt kažokzvēru audzēšanu.

Iepriekš šādu lēmuma projektu atbalstīja arī parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Vienlaikus komisija pauda, ka būtu jāvēršas Zemkopības ministrijā (ZM), aicinot pievērst uzmanību kažokzvēru turēšanas apstākļiem, kā arī sekot normatīvo aktu ievērošanai kažokzvēru audzētavās. Tāpat paredzēts vērsties arī valdībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lēmums noraidīt šo iniciatīvu pieņemts, pamatojoties uz ZM, Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Latvijas Veterinārārstu biedrības un Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas pārstāvju viedokļiem.

Kā ziņots, portālā manabalss.lv savākti vairāk nekā 10 tūkst. Latvijas pilsoņu parakstu par sabiedrības iniciatīvu saistībā ar kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā. Sabiedrības iniciatīva “Par kažokzvēru aizsardzību” skaidri parāda, ka dzīvnieku aizsardzības jautājums Latvijas sabiedrībai ir svarīgs, uzskata organizācijas pārstāvji.

Tikmēr Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa norādīja, ka neredz pamatu aizlieguma ieviešanai, jo fermās audzētās ūdeles un lapsas nav savvaļas dzīvnieki, tādēļ, apgalvojot pretējo, tiek radīts maldinošs priekšstats.

TOP komentāri

  • go
    0 0 0

    go

    Ļoti slikti, ko vairāk teikt. patērētāju kontingents jau ir liels.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl