Latvija aptur Krievijas propagandas medija Sputnik darbu

0 Komentāru
Latvija aptur Krievijas propagandas medija Sputnik darbu
AFP/LETA

Latvijā apturēta portāla SputnikNews.lv darbība, novēroja portāls Skaties.lv. Portāls tiek uzskatīts par vienu no Kremļa propagandas kanāliem.

Portāls Skaties.lv jau vēstīja, ka marta beigās sākās tiesa, kurai bija jālemj, vai atstāt spēkā aizliegumu Latvijā atvērt ietekmīgās informācijas aģentūras Rossija Segodna pārstāvniecību. Krievijas propagandas juridiskie konsultanti uz tiesu neieradās, jo no Latvijas ir padzīti.

Tāpat mediju uzraugi gatavojas atkārtoti ierobežot telekanāla Rossija RTR translāciju Latvijā. Šoreiz viss daudz nopietnāk. Fiksēti trīs pārkāpumi un iesaistīta Eiropas Komisija.

Krievijas propagandai Latvijā ir panākumi, bet, acīmredzot, – nepietiekami. Tieši tāpēc pērn Latvijā sākās mēģinājumi atvērt Krievijas propagandas atbalsta punktu – valstij piederošo informatīvo aģentūru Rossija segodna. To var uzskatīt par Kremļa propagandas mašinērijas motoru.

Tās tiešā kontrolē ir ziņu aģentūra, ko kādreiz pazina kā RIA novosti, starptautiskā radiostacija Voice of Russia, interneta portāls Sputnik, bet pastarpināti arī telekanāls RT. Mediju konglomerātu vada Eiropas sankciju sarakstā iekļautais žurnālists Dmitrijs Kiseļovs, kuram kopā ar galveno redaktoru Margaritu Simonjanu izdevies radīt ietekmīgu propagandas produktu.

Foto

Video

0 Komentāru