Latvija apsver iespēju sēklu paraugus glabāt Arktikā

Komentāri

Arī Latvija apsver iespēju sēklu paraugu dublikātus glabāt Globālajā sēklu bankā Arktikā.

Šobrīd par “pastardienas šķirstu” dēvētajā kultūraugu gēnu bankā, kas pirms desmit gadiem tika izveidota Norvēģijai piederošajā Svalbārdes arhipelāgā Ziemeļu ledus okeānā, sēklu paraugus nodevušas jau 73 valstis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikko arī Igaunija paziņojusi, ka tai pievienojas. Zemkopības ministrijā (ZM) norāda, ka arī domā par šādu soli, lai gan jau šobrīd Latvijas kultūraugu sēklu paraugiem ir dublikāti, kas atrodas citviet, ārpus mūsu valsts – Ziemeļu gēnu bankā Zviedrijā. Tagad tikai tiekot izsvērts, vai turpināt sadarbību ar šo pašu iestādi vai ar otru.

Gints Lanka
ZM Lauksaimniecības departamenta speciālists

Šobrīd ar līguma nosacījumiem esam iepazinušies. Lai uz šādu soli aizietu, ir jāapsver visi ieguvumi un riski, ko Latvija iegūs, ja mainīsim šo dublikātu kolekcijas glabāšanu no Ziemeļu gēnu banku uz šo Svalbārdes sēklu glabātuvi. It kā glabājam mēs tur par velti, viņi piedāvā par velti, bet, kā mēs zinām, par velti nav pat siers peļu lamatās.

 

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl